$
בארץ

המינהל יגיש תביעה לסילוק יד נגד חברת הזרע המחזיקה שטח בפארק חירייה

חברת הזרע מחזיקה במקום שטח של כ-1,000 דונם ששימש בעבר לצרכים חקלאיים. שטייניץ: "יש החלטת ממשלה להקים את הפארק ויש חוק במדינה ואנחנו נדאג שזה יקרה"

רויטל חובל 19:4131.08.10

מינהל מקרקעי ישראל יגיש תביעה לסילוק יד נגד חברת הזרע המחזיקה שטחים במתחם פארק אריאל שרון (פארק חירייה) שישתרע על פני 8,000 דונם באזור גוש דן.

 

שמה של חברת הזרע נקשר במסגרת פרשת הולילנד לאחר שהייתה בעבר בבעלות חברת פולאר שניסתה לקדם בשטח המבוקש תוכנית נדל"ן למגורים.

כיום השטח נמצא בידי איל נדל"ן אמריקאי בשם זיל פלדמן.

 

באפריל שלח מנהל המינהל ירון ביבי מכתב לחברה לפיה הוא דורש את פינויים מהשטח, אך החברה סירבה. שר האוצר שטייניץ התייחס היום לסירובה של החברה ואמר כי בכוונתם להשתמש בכל הכלים על מנת לפנות את השטח. משרד האוצר, המשרד להגנת הסביבה והיועץ המשפטי לממשלה פועלים בעניין. בין השאר הוכנה חוות דעת משפטית בעניין על ידי המשנה ליועמ"ש עו"ד שרית דנה.

 

חברת הזרע מחזיקה במקום שטח של כ-1,000 דונם ששימש בעבר לצרכים חקלאיים. במשך שנים ניסתה החברה לקדם בשטח תוכניות בנייה וזו קודמה בתקופה בה כיהן אהוד אולמרט כשר התמ"ת וכאחראי על מינהל מקרקעי ישראל.

 

מבירור שנערך במינהל עולה כי השטח הוחכר לחברה שתוקפו פג בשנות ה-80', אולם לא נאכף. עתה מנסים כל הגופים לפעול בדרכים משפטיות לסילוק ידה של הזרע, אולם החברה צפויה לסרב וסכסוך זה צפוי להגיע לבית המשפט ובכך קיים חשש שהדבר יעכב את הקמת הפארק. כמו כן, במינהל טוענים כי השטח לא משמש כיום לחקלאות, אלא למשרדים.

 

פארק אריאל שרון צפוי להשתרע על פני 8,000 דונם, ובשלב ראשון יכלול 3,000 דונם, ביניהם אלף הדונם המוחזקים כיום על ידי הזרע. שטח הפארק צפוי להיות פי שלושה מהסנטרל פארק במנהטן. במאי האחרון קיבל הפארק את היתר הבנייה וכבר כיום מבוצעות עבודות בשטח. עד עתה הושקעו בעבודות הפארק כ-20 מיליון דולר.

 

שטייניץ וארדן נמצאים היום בעיצומו של משא ומתן על מנת לתקצב את הפארק על ידי הממשלה, שכן כיום פועלת החברה הממשלתית, חברת פארק אריאל שרון, על בסיס מימון מצ'ינג של תרומות והממשלה. לאחרונה מזה שנים שפעלה החברה ללא יו"ר, מונתה אסתי אפלבוים לתפקיד.

 

ארדן ציין היום כי "פארק אריאל שרון הוא סמל לטעויות וההזנחה של המדינה לנושא הסביבתית. הקמת הפארק היא משימה לאומית עליונה. הממשלה צריכה להבין שתשתיות לאומיות זה לא רק רכבות וכבישים".

 

לדברי שטייניץ, משרד האוצר יתמוך בהקמת הפארק, אך עדיין לא ברור באיזה סכום מדובר. לעניין הדרישה לפינוי הזרע אמר שטייניץ כי הוא אינו רוצה לפרט וכי הדבר בטיפול. "יש החלטת ממשלה להקים את הפארק ויש חוק במדינה ואנחנו נדאג שזה יקרה", הוסיף שטייניץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x