בארץ

לקראת החזרה ללימודים - הממשלה החליטה להרחיב את הסבסוד לצהרונים

בישיבת הממשלה היום הוחלט לקבל את הצעת שר התמ"ת ולהרחיב את פריסת הצהרונים בשנה הבאה בהשקעה של 180 מיליון שקל. 45 אלף ילדים נוספים יזכו לסבסוד מהמדינה. בנימין בן אליעזר: "כלי משמעותי לעידוד התעסוקה במשק"

מיקי פלד 20:4129.08.10

המדינה תשקיע 180 מיליון שקל להרחבת פריסת הצהרונים - מסגרות אחרי הגן או בית הספר לילדים עד גיל 9. בישיבת הממשלה היום (א') אושרה הצעת שר התמ"ת בנימין בן אליעזר להרחבת הפריסה ליישובים נוספים, כאשר העיקריים שבהם הם יישובים מבוססים יחסית במרכז הארץ, שעד כה לא קיבלו סבסוד מהמדינה לצהרונים, אלא למעונות יום בלבד. התקציב הוא חלק מתוספת התקציב הכללית למעונות היום, משפחתונים וצהרונים, והוא יעמוד בשנת התקציב הקרובה על כמיליארד שקל.

עיקרי החלטת הממשלה לסבסוד צהרנים עיקרי החלטת הממשלה לסבסוד צהרנים

 

עד היום נהנו מסבסוד הצהרונים ילדים בני 9-3 ביישובים הנמצאים באשכולות החברתיים 4-1, כלומר בשכבות הסוציו-אקונומיות החלשות כגון היישובים תל־שבע, בית"ר עילית, נתיבות, אשקלון וירושלים.

 

עתה, יישובים בשני האשכולות התחתונים יקבלו את אותו הסבסוד, ויישובים המוגדרים באשכולות 7-3, יישובים כגון ראשון לציון, רחובות, תל-מונד, אשדוד ובאר שבע, יקבלו גם הם סבסוד, אך עד גיל 6 בלבד.

 

לדברי בן אליעזר, התוכנית תעלה את מספר הילדים בצהרונים המסובסדים מ-15 אלף כיום ל-60 אלף בשנה הבאה. מי שמפסידים מהתוכנית הם ההורים ביישובים באשכולות 4-3, שבהם היה סבסוד של הילד עד גיל 9, אולם עכשיו הסבסוד יהיה עד גיל 6 בלבד. ברשימת יישובים אלו נמצאים אשקלון, ירושלים וערים נוספות.

 

המדינה משתתפת בסכום של עד 500 שקל לחודש בשכר הלימוד בצהרונים, היכול להגיע לכ-1,500 שקל בחודש. הסבסוד המקסימלי ניתן לאמהות חד-הוריות המועסקות במשרה מלאה, כאשר משפחה בעלת הכנסה לנפש (הכנסת שני ההורים חלקי מספר הנפשות במשפחה) של עד כ-5,000 שקל לחודש מקבלת סבסוד של 250 שקל. מעל הכנסה לנפש זו אין סבסוד כלל.

 

השר בן אליעזר אמר בממשלה כי "המסגרות המגוונות שמפעיל משרד התמ"ת לאמהות עובדות - מעונות, צהרונים ומשפחתונים, מהוות את אחד הכלים המשמעותיים ביותר לעידוד התעסוקה במשק. מסגרות אלו ממלאות תפקיד חשוב ביותר בסיוע ובעידוד הצטרפותן של אמהות לכוח העבודה במשק, ומהוות את אחד האמצעים החשובים בהעלאת שיעור השתתפותן של נשים בכוח העבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x