$
בארץ

תשעה גופים זכו במכרז לתפעול קופות הגמל המפעליות

לפני כשנה פירסם אגף הפנסיה בהסתדרות מכרז למתן שירותי תפעול ל-23 קופות גמל ענפיות ומפעליות המנהלות נכסים של כ-28 מיליארד שקל, עתה נבחרו 9 הזוכים במכרז

מיקי פלד 15:4323.08.10

הבנקים יהב, לאומיוה פועלים וחברת התוכנה נסהם חלק מתשעת הזוכים במכרז תפעול קופות הגמל של אגף הפנסיה בהסתדרות. עד כה עיקר שירותי התפעול נעשה על-ידי שלושת הבנקים.

 

לפני כשנה פירסם האגף מכרז למתן שירותי תפעול ל-23 קופות גמל ענפיות ומפעליות המנהלות נכסים של כ-28 מיליארד שקל, ביניהם קופת הגמל של עובדי אל על, עובדי המדינה, האחיות, הנדסאים ועוד. שירותי התפעול כוללים את שירותי המידע הניתנים לעמית בקופה כולל שירותי מחשוב, אתרי אינטרנט, דו"חות לעמיתים, טיפול ברישום הלוואות, טיפול ברישום הפקדות ומשיכות ורישום תשואות.

 

הגופים שנבחרו הם (לפי סדר זכייה) יהב, לאומי, הפועלים וד.ס.ש (דב סיני) במקומות הראשונים ואחריהם אמן מחשבים, איילון קופות, נס טכנולוגיות, מגן שלם ותפעול גמל.

 

קופות הגמל ינהלו עתה משא-ומתן מול גופי התפעול וייבחרו את הגוף שמתאים להן. העמלה שתיגבה מהקופות היא 0.1% מהסכומים המנוהלים, זהה לזו שנגבתה עד כה, אך לדברי יו"ר אגף הפנסיה, זאב חושינסקי, ההבדל הוא בשירותים אותם יקבלו הקופות, כאשר למכרז הנוכחי נוספו שירותים כגון דיווחים רבעוניים לעמיתים ושעות ביקורת כחלק משירותי התפעול. במסגרת ההליך התחייבו כמו כן הגופים שנבחרו לבצע שינויים עתידיים שייקבע הממונה על שוק ההון באוצר ללא עלות נוספת.

 

אגף הפנסיה כבר קיים הליך בחירה דומה לניהול השקעות של קופות גמל מפעליות. כמו כן לפני כשנה קיים האגף הליך בחירה של שירותי קניה ומכירה של ניירות ערך (ברוקראז') ושירותי משמורת של ניירות ערך (קסטודיאן).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x