$
בארץ

מבקר המדינה החל לבחון את התנהלותו של יו"ר ועדת ששינסקי

והבדיקה נעשית לאור הפרסומים בשבוע שעבר לפיהם אשתו של איתן ששינסקי חברה בארגון שתומך פומבית בהעלאת שיעור התמלוגים מחברות מתחום חיפושי הגז הטבעי

ליאור גוטמן 13:3916.08.10

משרד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, החל לבדוק אם יש פגם בהתנהלות יו"ר ועדת ששינסקי, פרופ' איתן ששינסקי.

 

ועדת ששינסקי בוחנת בימים אלו את מדיניות התמלוגים והמיסוי שחל על חברות שעוסקות בתחום חיפושי והפקת גז טבעי, והבדיקה נעשית לאור הפרסומים בתקשורת בשבוע שעבר לפיהם

אשתו של יו"ר הוועדה חברה בארגון שתומך פומבית בהעלאת שיעור התמלוגים. בדיקה נוספת שנעשית היא האם דווח לשר האוצר מבעוד מועד לגבי הקשר המשפחתי האמור.

 

ועדת ששינסקי, שהוקמה באפריל האחרון על ידי שר האוצר יובל שטייניץ, התכנסה עד היום אחת לשלושה שבועות בממוצע, והיא אמורה להתחיל בשבוע הבא בשמיעת מומחי כלכלה ומשפט בנוגע להשלכות אפשריות של העלאת שיעור התמלוגים הנוכחי (12.5%), כמו גם ביטול הטבות מס שהחברות הרלוונטיות נהנות ממנו.

 

הוועדה אמורה להגיש מסקנות ביניים כבר לאחר ראש השנה ומסקנות סופיות בסוף אוקטובר. ממשרד מבקר המדינה אישרו שמתקיימת בדיקה ראשונית בנידון לאור פניית עמותת אומ"ץ בנושא. מלשכת שר האוצר נמסר כי פרופ' איתן שישינסקי נבחר לכהן כיו"ר הוועדה על סמך יכולותיו המקצועיות וניסיונו הרב בנושא מיסוי, וכי "אין כל דופי בבחירתו ותפקודו בתפקיד אשר הוא ממלא", לשון התגובה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x