$
משפט

קן תגיש כתב אישום נגד בכירים במפעל הפיס ובאגודה למען החייל

על פי טיוטת כתב האישום שמתכוונת רשות ההגבלים להגיש בכפוף לשימוע, מפעל הפיס והאגודה למען החייל הסכימו כי האגודה למען החייל לא תתחרה במפעל הפיס ולא תקיים הגרלות

נעמה סיקולר 14:1308.08.10

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (א') למפעל הפיס ולאגודה למען החייל, לנושאי משרה בכירים בהן וליועץ המשפטי של מפעל הפיס בתקופת האישום, על כוונתה להגיש כתב אישום נגדם, בכפוף לשימוע, ביחס לחשדות לעבירות לכאורה על חוק ההגבלים העסקיים שבוצעו על ידי מפעל הפיס והאגודה למען החייל בין השנים 2004 ל-2008. במסגרת החשדות המיוחסים בכתב האישום, הסכימו הצדדים כי האגודה למען החייל לא תתחרה במפעל הפיס ולא תקיים הגרלות.

 

 

הבכירים נגדם יוגש כתב אישום, הם יו"ר מפעל הפיס לשעבר שמעון כצנלסון, שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס, אלי לוי, סמנכ"ל כספים במפעל הפיס ואהוד גרא היועץ המשפטי של מפעל הפיס. כמו כן הוגש כתב אישום נגד מנכ"ל האגודה למען החייל לשעבר דוד מימון ויו"ר האגודה לשעבר, יצחק איתן.

 

עד לסוף שנות התשעים קיימה האגודה למען החייל הגרלות. בשנת 1998 הגישו מפעל הפיס והאגודה למען החייל לממונה על ההגבלים עסקיים בקשה לאשר
הסכם לפיו תמנע האגודה מעריכת הגרלות בתמורה לקבלת סכום כספי שנתי של 12 מליון שקל ממפעל הפיס. הממונה סירב לאשר את ההסכם בין הצדדים נוכח עמדתו כי מדובר בהסדר העלול לפגוע בתחרות.

 

על פי טיוטת כתב האישום, בשנת 2004 חתמו מפעל הפיס והאגודה למען החייל על הסכם להעברת 8 מליון שקל בשנה ממפעל הפיס לאגודה למען החייל ולצידו, במסמך נפרד, הסכימו כי האגודה למען החייל תמנע מעריכת הגרלות כל עוד מפעל הפיס ישלם לאגודה את הסכום המוסכם. המסמך הועבר ליועץ המשפטי של מפעל הפיס דאז, אשר סייע לצדדים ושמר אותו בכספת משרדו.

 

בנוסף, בהתאם לאמור בטיוטת כתב האישום, בשנת 2007 התקיים בין הצדדים הסדר כובל נוסף, שגם במסגרתו התחייבה האגודה למען החייל לא לקיים הגרלות, וזאת בתמורה לתשלום כספי ממפעל הפיס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x