שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרכבת הקלה בת"א: מרתון פגישות שני הסתיים ללא הכרעה

הפערים בין הזכיינית MTS לאוצר מסתכמים נכון לעכשיו ב-440 מיליון שקל. במידה ולא יושג הסכם עלול האוצר להמליץ על ביטול הזיכיון

ליאור גוטמן 18:5905.08.10

מרתון הפגישות השני בין האוצר לנציגי הרכבת הקלה שוב הסתיים בלא הכרעה. חלק מנציגי הבנקים הזרים שמממנים את הפרויקט יעזבו את הארץ ככל הנראה בשעות הקרובות, מה שישאיר את הבמה לפגישות אישיות בין בכירי האצר לראשי זכיינית הפרויקט, חברת MTS, שיתקיימו ככל הנראה עוד הלילה.

 

מדובר ביום שני של שיחות שלא נשא פרי: אתמול (ד') התקיימה פגישה ראשונה בנושא שנמשכה עד לשעות הלילה, במטרה לגשר על הפערים שיאפשרו את השקת הפרויקט ובמטרה "למצות את ההליך", לטעת אחד הנוכחים. למרות שבחלק מהנושאים, כגון שאלת פינוי המים שיתגלו בחפירות או תזמון העברת מענקי התשלום מהמדינה לזכיין, נרשמה התקדמות מסויימת בין הצדדים, בסיכום היום, אתמול לא הושגה ההכרעה המיוחלת.

 

מבדיקת "כלכליסט" עלה שהפערים בין הצדדים מסתכמים נכון לעכשיו ב-440 מיליון שקל. במידה ולא יושג הסכם עלול האוצר להמליץ על ביטול זיכיון הפרויקט והשקתו באופן עצמאי ומקופת המדינה. עלות הפרויקט במתכונתו הנוכחית - מסילה בודדת מפ"ת דרך תל אביב ועד בתים - נאמדת ב-11 מיליארד שקל.

 

מי שיחליט בסופו של דבר האם לבטל את הזיכיון היא הרשות הממונה, שמורכבת משני נציגי משרד האוצר, שני נציגי משרד התחבורה ונציג עיריית תל אביב. הרשות לא אמורה להתכנס בהרכב מלא בשבוע הבא, והחלטה סופית בעניין תתקבל ככל הנראה רק באמצע אוגוסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x