שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ארבעה לבנונים נהרגו; "נגד ישראל בכל מחיר"

שלושה חיילי צבא לבנון נהרגו מאש צה"ל, גם עיתונאי מקומי נהרג. 4 חיילים לבנונים נפצעו - אחרי התקרית שנראית כחמורה ביותר מאז המלחמה. הנשיא סולימאן קרא להיאבק בהפרות הישראליות "יהיה הקורבן אשר יהיה". מפקד הצבא הלבנוני: נפעל בכל דרך שנידרש

רועי נחמיאס, ynet 15:2603.08.10

בעוד שבגבול הצפון נמשכים חילופי האש בין צה"ל לצבא לבנון - יוצא בצהריים (יום ג') נשיא לבנון בהתבטאות חריפה נגד ישראל. בהודעה שפרסמה לשכתו, הוא קרא "לעמוד מול ההפרה הישראלית של החלטה 1701 - יהיה הקורבן אשר יהיה". במקביל, הטלוויזיה בלבנון דיווחה כי שלושה חיילים לבנונים,

שהיו בנגמ"ש, נהרגו. ההרוג הרביעי הוא כתב של העיתון "אל-אחבאר". בנוסף נפצעו ארבעה לבנונים בתקרית.

 

מישל סולימאן גינה את "ההפרה הישראלית להחלטה 1701, החציה של הקו הכחול, המתקפה נגד הרכוש וההפגזה של מחסום של צבא לבנון באזור עדייסה".

 

נשיא לבנון שוחח בטלפון עם מפקד צבא לבנון, הגנרל ז'אן קהוג'י, ושמע ממנו על פרטי המקרה. סולימאן שוחח גם עם שר החוץ הלבנוני, עלי א-שאמי, ודרש ממנו לפתוח במאמצים הדיפלומטיים הדרושים. מפקד צבא לבנון יצר קשר עם מפקד האזור בו מתנהלים חילופי האש. הוא הדגיש בפניו את נחישותו של צבא לבנון להיאבק בישראל בכל דרך שיידרש.

 

ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, שוחח עם נשיא לבנון, מפקד הצבא ומפקד יוניפי"ל. הוא גינה את "ההפרות הישראליות של הריבונות הלבנונית וקרא לכוחות ינויפי"ל, לאו"ם ולקהילה הבינלאומית ללחוץ על ישראל להפסיק את תוקפנותה ולהפסיק את ההפרות של החלטה 1701". יו"ר הפרלמנט, נביה ברי, קרא לממשלת לבנון להגיש תלונה במועצת הביטחון של האו"ם נגד ישראל.

 

"המראות מזכירים את 2006"

 

בדרום לבנון דווח, כי במקביל לפעילות צה"ל ולירי של מסוקים בדרום לבנון, צה"ל כורז ברמקולים להפסיק את האש. ראש מועצת הכפר הלבנוני עדייסה, שם מתחוללים חילופי האש, מוחמד רימאל, אמר לרשת הלבנונית "אל-ג'דיד", כי בכפרו יש "אווירת פחד" וכי "התושבים החלו לעזוב את האזור". לדבריו, "תחנות הדלק מלאות, והמראות מזכירים לנו את יולי 2006".

 

חילופי האש החלו כאשר החיילים היו בפעילות שגרתית, במובלעת שנמצאת בשטח ישראל - בתיאום עם הצבא הלבנוני.

 

גורם לבנוני אמר מנגד כי התקרית החלה לאחר "שהישראלים ניסו לכרות עץ בתוך שטחי לבנון". בדיווחים אחרים נטען ש"הישראלים ניסו לשתול מצלמות". לדברי הגורם הלבנוני, "הצבא הלבנוני הגיב בירי אזהרה, ואז ישראל השיבו בירי פגזים".

 

במקביל, להצהרה של נשיא לבנון מנסים ביוניפי"ל להרגיע את הרוחות באזור. כוח יוניפי"ל המוצב בגבול לבנון קרא לצה"ל וצבא לבנון להפעיל "איפוק מירבי". "העדיפות הראשונה של הכוח היא להרגיע את האזור, וסגן מפקד יוניפי"ל נמצא בקשר עם צה"ל והצבא הלבנוני", אמר דובר הכוח הבינלאומי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x