$
בארץ

ועדת ששנסקי לא תשמע מומחים על תמלוגי הגז

הוועדה עשויה להסתפק בחוות דעתו של הציבור בקביעת רף המיסוי העתידי שיחול על חברות

ליאור גוטמן 08:1320.07.10

ועדת ששנסקי, שבוחנת בימים אלו אם לשנות את שיטת המיסוי והתמלוגים שחלה על חברות בתחום הגז והנפט, עשויה להסתפק בחוות דעתו של הציבור בקביעת רף המיסוי העתידי שיחול על חברות. ל"כלכליסט" נודע כי אנשי הוועד פנו לכמה מומחים בתחומי המיסוי והמשפט, כדי שיביעו דעתם בנושא. אולם על

רקע הזמן הקצר שהוקצב לעבודת הוועדה נדחו הפניות על הסף.

 

המנדט שניתן לוועדה מחייב הצגת מסקנות ראשוניות כבר באוגוסט הקרוב. כמו כן, אחד מראשי הוועדה עשוי לצאת לשליחות לימודים בחו"ל כבר בספטמבר הקרוב, מה שחייב את קיצור לוח הזמנים של עבודת הוועדה.

 

ועדת ששנסקי מונתה באפריל האחרון על ידי שר האוצר יובל שטייניץ, זאת על רקע גילויי הגז האחרונים מול חופי ישראל. שיעור התמלוגים שחל כיום על חברות שפועלות בתחום הוא 12.5%, שיעור שנחשב במשרד האוצר נמוך מדי. עם תחילת עבודתה ניסו נציגי הוועדה להוציא הודעה שמחריגה את קידוחי הגז תמר מכל מתווה מיסוי עתידי, אולם כפי שנחשף ב"כלכליסט", כבר בפגישה הראשונה במאי סירבה רשות המסים ליצור דור א' ודור ב' של מחפשי גז, שעליהם תחול שיטת מיסוי שונה. אתמול פנה "כלכליסט" לאוצר בסדרת שאלות, לרבות האם הוזמנו מומחים מקומיים ובינלאומיים להופיע בפניהם, והאם הם נתקלו בסירוב להופיע עקב הזמן הקצר שהוקצב לוועדה, אולם משרד האוצר סירב להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x