שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליברמן: לא נפרוש מהקואליציה למרות המחלוקת על התקציב

יו"ר סיעת ישראל ביתנו: "אין משבר, לפחות לא מצדנו ואין כל כוונה לפרוש". עם זאת הוסיף: "יש מחלוקת חריפה בנושא התקציב והחקיקה"

תומר אביטל 10:4719.07.10
יו"ר סיעת ישראל ביתנו ושור החוץ, אביגדור ליברמן, אמר היום (ב') במסיבת עיתונאים כי סיעתו לא תפרוש מהקואליציה, למרות המחלוקות סביב התקציב. "אין משבר, לפחות לא מצדנו ואין כל כוונה לפרוש", אמר. עם זאת, הוסיף ליברמן כי "יש מחלוקת חריפה בנושא התקציב והחקיקה".

 

ליברמן הביע זעם רב כלפי ראש הממשלה ושר האוצר, בכל הנוגע לניהול משא ומתן לתקציבם של משרדי הממשלה עליהם חולשת ישראל ביתנו. "ישראל ביתנו היא השותף הממושמע ביותר ותמיד נתייצב לדגל ראשונים", ציין.

 

לדבריו, "אנו הראשונים שהצטרפנו לקואליציה. וגם לפני כשבוע, כשהיו קשיים לא מעטים עם החוק להעלאת שכר המינימום, ישראל ביתנו הייתה השותף הקואליציוני היחיד שהתייצב לצד הליכוד. זה לא הגיוני שאנו היחידים שתומכים בעמדות הממשלה, אבל האחרונים שמקשיבים להם בדיון על התקציב".

 

"אין כוונה לוותר"

 

ליברמן אמר כי המחלוקות בתקציב התנהלו סביב הנושאים הכי רגישים כמו המשרדים לביטחון פנים וקליטה, "האוצר לא הלך לקראתנו. אין משרד אחד שבו הוצע קיצוץ בסדר גודל כמו משרד הקליטה. אני לא יודע אם זו כוונה או טעות, אבל זו עובדה".

 

"כמו כן", הוסיף ליברמן, "לא יכול להיות שלוקחים סמכויות ממשרד התשתיות למשרדים אחרים כמו בנושא ההתייעלות האנרגטית. אין לנו כוונה לפרוש, אבל אין לנו גם כוונה לוותר. דיברתי עם ראש הממשלה, ואדבר איתו שוב. אני לא מבין את ההתעקשות של האוצר. לא מדובר בכסף אלא ברפורמות מוזרות בתחום התשתיות, וקיצוצים שעשו דווקא בביטחון פנים וקליטה. אני מקווה שהשכל הישר יהיה הקו המנחה לדיונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x