$
בארץ

נגה קינן: “האוצר רומס ברגל גסה הבטחות שלטוניות להימנע מהעלאת מסים"

יו"ר פורום CFO: "הורדת תקרת המס מפי 10 לפי 8 מהשכר הממוצע מהווה ניסיון לאחיזת עיניים. התקרה צריכה לחזור ולעמוד על פי 5 מהשכר הממוצע, כפי שנקבע בחוק"

הדר קנה 11:5115.07.10

"האוצר פועל בניגוד להבטחות ראש הממשלה להפחית את נטל המיסים הכולל בישראל. הורדת תקרת המס מפי 10 לפי 8 מהשכר הממוצע מהווה ניסיון לאחיזת עיניים המעליב את האינטליגנציה של הציבור”, כך טוענת נגה קינן, יו”ר פורום CFO.

 

קינן ביקרה בחריפות את הכוונה להעלות את תקרת הביטוח

הלאומי בתקציב הדו-שנתי ב-2011-2012. לטענתה, האוצר מציג מצג שווא לפיו כאילו מורידים את התקרה מפי 10 לפי 8 מהשכר הממוצע, בעוד שהובטח שהיא תחזור לפי 5.

 

לטענתה: "האוצר רומס ברגל גסה הבטחות שלטוניות להימנע מהעלאת מיסים לציבור, ויוצר מצב בלתי אפשרי שכולם נפגעים ממנו: השכירים, החברות וקופת המדינה. הורדת תקרת המס מפי 10 לפי 8 מהשכר הממוצע מהווה ניסיון לאחיזת עיניים המעליב את האינטליגנציה של הציבור. התקרה צריכה לחזור ולעמוד על פי 5 מהשכר הממוצע, כפי שנקבע בחוק. פורום CFO דורש משר האוצר לפעול לאלתר להוצאת סעיף זה מחוק התקציב החדש, עוד טרם הבאתו להצבעה בפני הממשלה".

 

פרופ' אפרים צדקה, מומחה למיסוי מאוניברסיטת תל אביב, התייחס לכוונת האוצר להעלות את תקרת ההכנסה לתשלומים לביטוח הלאומי לפי 8 מהשכר הממוצע במשק בתקציב הדו-שנתי של 2011-12. על פי צדקה, "ההעלאה של תקרת ההכנסה לתשלומים לביטוח הלאומי מקוממת ויוצרת אפליה ברורה לרעתם של שכירים ועצמאים שאינם מאוגדים כחברה, לעומת עצמאים המאוגדים כחברה".

 

לטענת הפורום תקרת הביטוח הלאומי אמורה להיות על פי חוק פי 5 מהשכר הממוצע במשק, אך בהוראת שעה בתקציב 2009-10 נקבע כי תקרת הביטוח תעלה לפי 10. המשמעות היא תוספת מס של 12 אחוזים (7% ביטוח הלאומי ו-5% ביטוח הבריאות), לשיעור מס ההכנסה המרבי, שהינו כיום 46%. לכן, שיעור המס השולי בפועל הינו 58% - מהגבוהים ביותר בעולם.

 

לטענת הפורום העלאה זו יוצרת כדאיות רבה בהקמת חברה במקום פעילות כשכיר או כעצמאי, ועלולה בסופו של דבר גם לפגוע בסך ההכנסות של המדינה ממיסים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x