$
בארץ

המדינה מזמינה את הציבור להביע עמדה בעניין העלאת התמלוגים מקידוחי גז ונפט

על הציבור להגיש את עמדתו לוועדה שהוקמה בנושא עד ה-15 ביולי. משרד האוצר: מטרת הצעד החריג היא ליצור שקיפות מלאה בהליך הדיונים

ליאור גוטמן 13:4305.07.10

העם יאמר את דברו: ועדת שישינסקי, שמונתה באפריל האחרון על ידי שר האוצר כדי לבחון האם להעלות את שיעור התמלוגים מחברות שפועלות בתחום חיפושי הגז והנפט, יצאה היום בקול קורא לציבור "להציג את עמדתו בנוגע למדיניות הפיסקאלית בנושא משאבי נפט וגז טבעי בישראל".

 

על הציבור

להגיש את עמדתו בנושא עד ה-15 ביולי, כאשר הוועדה תשקול לזמן חלק ממגישי העמדות להופיע בפניהם ולהציג את עמדתם גם בעל פה. בראש הוועדה עומד פרופ' איתן שישינסקי. חברים נוספים בוועדה הם הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ד"ר אודי ניסן, ראש רשות המיסים, יהודה נסרדישי, וראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל. את משרד התשתיות מייצגים מנכ"ל המשרד שאול צמח, וראש המועצה הלאומית לכלכלה, ד"ר יעקב מימרן.

 

שמיעת דעתו של הציבור בענייני מיסוי נחשבת לחריגה, אולם גורמים באוצר מסבירים שהצעד נועד ליצור שקיפות מלאה בהליך הדיונים. שיעור התמלוגים הנוכחי הוא 12.5% ברוטו, רף שנחשב על ידי בכירים באוצר, לרבות השר יובל שטייניץ, לנמוך מדי. לאחרונה התכתשו שרי האוצר והתשתיות בעניין זה, כאשר שר התשתיות לנדאו מבקש להשאיר את שיעור התמלוגים על כנו. מסקנות הוועדה יוגשו באוגוסט הקרוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x