$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": גמלאים יוכלו לבטל הפקדות לגמל ללא קנס

האוצר יוזם שינוי שיאפשר לחלץ כספים שהופקדו לקופות גמל ב- 2008-2009. לפי החוק הקיים, כל הפקדה מינואר 2008 מוחזרת רק כקצבה

תומר אביטל 08:4705.07.10

משרד האוצר יוזם תיקון לחוק שיאפשר לחוסכים מבוגרים לחלץ כספים שהפקידו לקופת גמל בשנים 2008-2009.

 

בשנתיים האחרונות גילו פנסיונרים רבים שהחסכונות שלהם אינם נזילים: שינוי בחוק שהוחל בינואר 2008 מאפשר למצות את הכספים האגורים רק באמצעות קצבה חודשית ולא כמשיכה הונית,

גם עבור קשישים.

 

פנסיונרים עצמאים, להבדיל משכירים, נוהגים להפקיד כספים לקופת גמל גם לאחר גיל הפרישה. רבים מהם לא הבינו שהחל מ־2008, בוטל למעשה מקלט המס שלו היו זכאים בעבר. ואולם מצב זה עומד להשתנות.

 

ממכתב ששיגר לאחרונה מנהל מחלקת קופות גמל במשרד האוצר רג'ואן גרייב, עולה כי אלה שהגיעו לגיל פרישה יוכלו לבטל את ההפקדות שביצעו. "התקבלו פניות של חוסכים - ובמיוחד מבוגרים - שהמשיכו להפקיד כספים בקופות גמל בלי להבין את המשמעויות של שינוי החקיקה", כתב גרייב.

 

"לאור פניות אלה התקבלה החלטה משותפת עם רשות המסים ליזום תיקון חקיקה שיאפשר לחוסכים המבוגרים שהפקידו כספים לקופת גמל בשנים 2008-2009 לבטל את ההפקדה ולקבל בחזרה את הסכומים שהופקדו. חשוב לציין שבמסגרת התיקון המתגבש, יידרשו הגופים המוסדיים ליידע את החוסכים המבוגרים על האפשרות למשוך את הכספים בחזרה".

 

ההודעה של האוצר באה בעקבות שאילתה של ח"כ אלי אפללו. ח"כ אלי אפללו ציין: "משמח אותי שהוחלט לגלות רגישות לאנשים מבוגרים שהמשיכו להפקיד כספים בקופות גמל בלי להבין את המשמעויות של שינוי החקיקה. אי אפשר מצד אחד לעודד לחיסכון לעת פרישה, ומצד שני לא לאפשר בעת פרישה למשוך את הכספים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x