$
בארץ

חברת יסעור לא תוכל להתמודד במכרזים ציבוריים בגלל תלונות על הפרת זכויות עובדיה

לאור תלונות שקיבל המשרד לבטחון פנים, החליט שלא לאפשר לחברה לגשת למכרז שפרסם. ביהמ"ש דחה את ערעור החברה, ופסק לה הוצאות משפט

תומר אביטל 22:0728.06.10

בית המשפט לעניינים מנהליים פסק בשבוע שעבר כי חברת יסעור לא תוכל להשתתף במכרזים בשירות הציבורי. זאת לאחר שבית המשפט דחה עתירה שהגישה החברה נגד הוצאתה ממכרז של המשרד לביטחון פנים, על רקע פגיעה בזכויות עובדי הניקיון של החברה.

 

הפרשה התחילה לאחר שעובדי ניקיון מיסעור,
כך לפי המשרד לביטחון פנים, דיווחו על פגיעה בזכויותיהם. הדבר נודע גם ללשכת השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ', ובהמשך נשלחה פנייה לחברת יסעור בבקשה שישפרו ויתקנו את תנאי עובדי הקבלן.

 

לאחר שתלונות נוספות על הפרת חובות החברה כלפי עובדיה המשיכו לזרום, פנו נציגי המשרד לבטחון פנים למשרד רואי חשבון לבחינת התלונות. הבדיקה העלתה ליקויים חמורים מצד חברת יסעור כלפי עובדיה בתשלום שעות נוספות, ימי חופשה, דמי הבראה ועוד. החברה התחייבה לתקן את התקלות אך התלונות המשיכו להגיע לפתח המשרד.

 

לבסוף, המשרד הוציא מכרז חדש והצעת חברת יסעור נפסלה על רקע התנהלותה. בעקבות זאת היא פנתה בעתירה בעניין לבית המשפט. בית המשפט תמך בהחלטת המשרד לביטחון הפנים ודחה את העתירה, כמו כן הורה בית המשפט לחברה לשלם כ-6,000 שקל הוצאות משפט.

 

לפי המשרד לבטחון פנים, משמעות הפסיקה מבחינת חברת יסעור, היא שבהתאם להנחיות החשב הכללי, היא לא תוכל להשתתף יותר במכרזים בשירות הציבורי.

 

במשרד לביטחון פנים בירכו על הפסיקה והודיעו כי "ידיים עובדות במדינת ישראל הוא נושא שאותו צריך לשמר בחרדת קודש ולא לפגוע בעובדי קבלן חסרי ישע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x