שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המים תצטרף כגורם מקצועי לדיונים מול זכיינית הרכבת בתל אביב

זאת כדי לפתור את נושא האחריות לפינוי וטיפול במאגרי המים שיתגלו במהלך העבודות. על פי ההערכות קיים מאגר מים בנפח של עד 50 מיליון קוב מתחת לאדמה

ליאור גוטמן 13:4828.06.10

משרד האוצר צירף את רשות המים כגורם מקצועי בשיחות מול חברת MTS, זכיינית הרכבת הקלה בתל אביב. זאת כדי לפתור את אחד הנושאים שנותרו במחלוקת בין הצדדים - האחריות לפינוי וטיפול במאגרי המים שיתגלו במהלך העבודות.

 

על פי תוכנית הפיתוח, אמורה הזכיינית לחפור תוואי של

כ-10 ק"מ מסילה מתחת לרחובות העיר. בכירים באוצר הסבירו שעל פי ההערכות קיים מאגר מים בנפח של עד 50 מיליון קוב מתחת לאדמה, ונכון לרגע זה לא ברור מה טיבם של המים, מי יטפל מהם ומי יפנה אותם. בדיקה מקדמית מעלה ספק שהשפד"ן (מכון טיהור שפכי גוש דן – ל"ג) יוכל לטפל בכזו כמות של מים, בעיקר כאשר חלק מהמאגרים עשויים לשמש להשקיה. השיחות בין הצדדים יחלו השבוע במטרה להגיע לפתרון תוך מספר שבועות.

 

עד היום עמדו שלוש מחלוקות עיקריות בין המדינה לזכיינית: נושא חלוקת הסיכונים במקרה של הפסקת עבודה, נושא מציאת מקורות המימון ונושא המים. כפי שפורסם ב"כלכליסט", העבירה הזכיינית מכתב חתום על ידי גופי המימון העיקריים, בנק לאומי בישראל וביירון LB ו-KFW הגרמניים, לפיו נושא חלוקת הסיכונים ייפול על כתפייה של הזכיינית באופן מלא. בעניין המימון ארוך הטווח נסוגה הזכיינית לפני כשבועיים מדרישתה לדחות את הסגירה הפיננסית עד לתחילת העבודות.

 

מחברת MTS נמסר בתגובה שהדיווחים שהיא קיבלה בדבר כמויות המים שנמצאים תחת האדמה התגלו כלא נכונים, מה שמחייב הכנסת גורם מקצועי למציאת פתרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x