שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רונית קן: יש להוריד את דמי הקישוריות לאלתר ולא בהדרגה

הממונה על ההגבלים העסקיים העבירה את עמדתה בנושא למשרד התקשורת. "דמי קישוריות גבוהים פוגעים בתחרות בשוק הקווי והסלולרי, ובציבור הצרכנים" אמרה קן

גילעד נס 16:1827.06.10

הממונה על הגבלים העסקיים, רונית קן, תומכת בהפחתה מיידית של דמי הקישוריות בסלולר, ואינה רואה מקום להפחיתם באופן הדרגתי כפי שבוצע בהפחתה הקודמת - כך עולה ממכתב ששלחה הממונה למשרד התקשורת, במסגרת השימוע שהוא עורך בנושא בשבועות האחרונים.

 

קן חוזרת על עמדתו של משרד

התקשורת, לפיה מקטע דמי הקישוריות בשיחה אינו תחרותי כיום, ואין אפשרות לעוקפו או להציעו באמצעות חברות שאינן חברות הסלולר. לפיכך, התערבות רגולטורית בקביעת המחיר המקסימלי הניתן לגביה במקטע זה הינה מוצדקת ונדרשת, כפי שביצע משרד התקשורת בעבר ומתכוון לבצע כעת.

 

לדברי קן המשך הפער שבין עלות הקישוריות לבין מחירה הנגבה מהצרכנים בפועל מניב השלכות שליליות, ישירות ועקיפות על התחרות בשוק ועל הצרכנים. דמי קישוריות גבוהים מעלים את חסמי הכניסה עבור מפעילים חדשים בשוק התקשורת הקווית והסלולרית, וכנגזר ממחירי השיחה הגבוהים בשל דמי קישוריות אלו, נפגעת יכולתו של הצרכן להשתמש ביעילות בשירותי הטלפוניה השונים הזמינים לו. באם מצא משרד התקשורת כי דמי הקישוריות גבוהים, יש להפחיתם לאלתר, ואין כל הצדקה להורדה מדורגת - קובעת קן בעמדתה.

 

עם זאת, ככל הידוע לא הביעה קן את עמדתה לגבי היקף ההפחתה כפי שמסתמן מהודעתו של משרד התקשורת לפני כחודשיים, כלומר הורדה מיידית לתעריף של 4.14 אגורות והורדה הדרגתית ל-2.57 אגורות עד לשנת 2014.

 

בנושא זה נראה שהממונה על ההגבלים העסקיים נסמכת על החלטתו של משרד התקשורת, הנסמכת על עבודת היעוץ של חברת NERA.

 

חברות הסלולר טוענות כי בעבודה נפלו פגמים מהותיים בחישוב הוצאותיהן, וכנגזר מכך גם בוצע חישוב שגוי של העלויות המושתות עליהן, ומכאן שגם היקף ההפחתה המוצע הינו שגוי. בשבועות הקרובים צפויים המשך הדיונים בין משרד התקשורת לחברות הסלולר בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x