שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ירון זליכה יסייע לפרטנר במאבק נגד הרפורמות בענף הסלולר

החשב הכללי באוצר לשעבר יבצע עבור החברה מחקר מקיף על הרפורמות בשוק הסלולר שמתכנן משרד התקשורת, ביניהן פתיחת השוק למפעילים וירטואלים, הכנסת מפעיל חמישי והפחתת דמי הקישוריות

אסף גלעד 13:1724.06.10

החשב הכללי באוצר לשעבר, ירון זליכה, מצטרף לפרטנר במאבקה נגד הורדת דמי הקישוריות. זליכה, רואה-חשבון במקצועו, ולשעבר בכיר בפרטנר, הוזמן על ידי החברה לבצע מחקר מקיף על כל הרפורמות שעל הפרק בענף הסלולר, ובהשלכותיהן על השוק כולו. בין השאר, יביע זליכה את דעתו במחקר ברפורמות

כגון הכנסת מפעיל חמישי, פתיחת השוק למפעילים וירטואלים, והפחתת דמי הקישוריות. בעבר ביצע זליכה עבודה דומה גם עבור מירס, התומכת בהפחתת דמי הקישוריות.

  

זליכה יצטרף לרשימה של אנשי עסקים וגופים שנשכרו לטובת המאבק, בהם יועצי התקשורת מוטי מורל ושעיה סגל, עו"ד פיני רובין, פרופ' יצחק סוארי, חברת הייעוץ אובום ושורה של פרופסורים לכלכלה.

  

זליכה כיהן בעבר כראש אגף לתכנון עסקי בפרטנר, לאחר שמילא כמה תפקידים כלכליים במשרד ראש הממשלה בקדנציה הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה. מפרטנר נמס: "פנינו לד"ר ירון זליכה כדי לקבל חוות דעת כלכלית על משמעות ההורדה הרדיקלית בדמי הקישוריות של שוק התקשורת והמשק הישראלי".

 

בעבר ציינה פרטנר, כי היא תומכת בבחינת הורדת דמי הקישוריות אך מתנגדת למודל המוצע על ידי חברת הייעוץ Nera שנשכרה לשם כך על ידי משרד התקשורת. פרטנר ציינה, כי "המודל הינו צר ומוגבל ואינו לוקח בחשבון את סך העלויות האמיתיות של הפעלת הרשת. עלות דמי קישור הגומלין המוצעת הינה, בין היתר, תולדה של מספר שגיאות ברורות אשר נפלו בדו"ח NERA. החישוב המוטעה של עלות קישור הגומלין בסלולר עלול לגרום להסטה לא מידתית ולא רצויה של שיחות מהנייד לנייח ולחיזוק מונופול בזק. ההפחתה החדה המוצעת שהינה קיצונית ובלתי מידתית, ואשר אין לה אח ורע בעולם, עלולה להסב נזק רב לכלכלת מדינת ישראל ולפגוע במוטיבציה של משקיעים זרים להשקיע בענף ובשוק הישראלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x