$
בארץ

מנכ"ל נובל אנרג'י בהתבטאות ראשונה: "הגילויים ימצבו את ישראל כיצואנית גז מובילה בעולם"

צ'ארלס דיווידסון: "אנו פועלים עתה במשנה תוקף כדי שהאספקה של הגז הטבעי מקידוח תמר תתחיל להיות מוזרמת ב-2012"

ליאור גוטמן 14:0003.06.10

"אנו מזהים הזדמנויות משמעותיות לגילויים נוספים בקידוח בקרבת מקום לקידוח תמר (לוויתן) שבמידה ויצליחו, ימצבו את מדינת ישראל כיצואנית גז מובילה בעולם בשנים הבאות. אנו מצפים בכיליון עיניים להמשך הקידוחים במאגר הזה ומאחלים לכולנו הצלחה רבה", כך אמר מנכ"ל ויו"ר נובל אנרג'י

צ'ארלס דיווידסון, בהתבטאות ראשונה בהתייחסו לפרסומים לפיהם קייםסיכוי של 50% למציאת מאגר גז טבעי מול חופי ישראל בהיקף של 453 BCM (מיליארד מ"ק).

 

ההתייחסות של המנכ"ל לגילוי מפורסמת לפני שיחת האנליסטים שמתוכננת להיום (ה') אחה"צ, בה ירחיב דוידסון על הנושא. נובל אנרג'י מחזיקה 40% מרשיונות לוויתן

 

במרץ האחרון ביקר דוידסון בישראל, אולם הוא סרב בזמנו להתייחס לגילויים. "הצהרתי כי נובל מתכננת להיות כאן בעשרות השנים הקרובות. אני רוצה לברך את מדינת ישראל על הגילויים האחרונים שהם בעלי פוטנציאל לחיזוק הכלכלה ובטחונה של מדינת ישראל. נובל רואה כבוד רב לפעול כאן עם שותפיה הישראלים ברגעים היסטוריים אלו",  אמר.

 

הגז מתמר יגיע עד 2012

 

בהתייחסו לעיכובים שנראים באופק בדבר אספקת הגז ממאגרי תמר אמר דוידסון כי בשנה האחרונה פעלה החברה להבטיח המשך האספקה השוטפת מקידוח מארי B (ים תטיס - ל"ג) עד לשנת 2012. "אנו פועלים עתה במשנה תוקף כדי שהאספקה של הגז הטבעי מקידוח תמר תתחיל להיות מוזרמת בשנה זו. ברצוני לציין כי היום, נוכח הגילויים החדשים, העלנו את התחזיות שלנו לכמויות שיבואו מקידוח תמר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x