$
בארץ

נחשף ב"כלכליסט": אושר מינוי אורי יוגב לדירקטור ברכבת ישראל

בכך נסללה הדרך למיוניו ליו"ר רכבת ישראל. יוגב מכהן כיו"ר הוועדה המייעצת למועצה הכלכלית הלאומית וכיהן בעבר כממונה על אגף התקציבים באוצר

ליאור גוטמן 20:5427.05.10

אושר מינוי אורי יוגב לדירקטור ברכבת ישראל. בכך נסללה הדרך למיוניו ליו"ר רכבת ישראל. "כלכליסט" חשף לראשונה את הכוונה למנות את יוגב לתפקיד היו"ר.

 

יוגב מכהן כיו"ר הוועדה המייעצת למועצה הכלכלית הלאומית וכיהן בעבר כממונה על אגף התקציבים באוצר.

 

היום פורסם

ב"כלכליסט" כי אהרון גולדמן, סגן יו"ר רשות החברות הממשלתיות, פנה במכתב לדירקטוריון הרכבת ובו דרש לכנס ישיבת דירקטוריון "שעל סדר יומה ביצוע והשלמה של השלב האחרון בהליך האיתור למנכ"ל הרכבת לחברה".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הליך המינוי תואר כ"פגום", כיוון שנציגי משרד התחבורה העניקו ציון של חצי נקודה מתוך עשר נקודות בפרמטר שמתייחס לאופי ותוכן המצגת שהוצגה בפני הוועדה. לעומתם, השופטת קיי בלנש העניקה ציון עשר נקודות מתוך עשר אפשרוית. שקלול הציונים גרם לכך שציונו של ששי שילה היה גבוה בשיעור מזערי מזה של אורן מוסט, מה שגרם לרשות החברות הממשלתיות לפוצץ את הישיבה ולהפסיק את הליך המינוי.

 

בתחילת השבוע שיגרה רשות החברות מכתבי שימוע לשני עובדי משרד התחבורה שהם חברי דירקטוריון וכיהנו בוועדת האיתור - עו"ד אביבה ניסים-וולף ופיליפ פראן - מכתבי שימוע להסביר את הצבעתם המוזרה, מה שהביא לפרישתה של ניסים-וולף מדירקטוריון הרכבת. יעקב אפרתי, ששימש כיו"ר ועדת האיתור, פרש לאחרונה בשל מעורבותו לכאורה בפרשות קרקעות ים המלח והולילנד וכפי שנחשף ב"כלכליסט" מי שאמור להחליפו הוא מקורבו של נתניהו, אורי יוגב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x