$
בארץ

מחאה אקטיבית: פוצץ סיור משרד התשתיות לבחינת נקודות קליטת הגז לקידוח תמר

מאות מתושבי הצפון ופעילי איכות הסביבה התעמתו עם נציגי משרד התשתיות שבחנו את החלופות להקמת המתקן לקליטת הגז מקידוח תמר. המשטרה חילצה את אנשי המשרד והמשך הסיור נדחה למועד אחר

ליאור גוטמן 12:3127.05.10

מאות פעילי סביבה ותושבי איזור הצפון פיצצו את סיור משרד התשתיות שתוכנן הבוקר לבחינת נקודות הקליטה של הגז בקידוחי תמר. העימות החל כבר בשעות הבוקר המוקדמות באחת הנקודות שעומדות על הפרק – קיבוץ מעין צבי, והמשיך לנקודה נוספת - מזרחית לקיסריה. המשטרה חילצה את אנשי משרד התשתיות והמשך הסיור נדחה למועד אחר.

 


 

במקום התלקחו עימותים בין פעילי הסביבה לנציגי משרד התשתיות שכללו התבצרות באחד ממתקני מקורות. הפעילים חסמו את דרכי הגישה לנציגי משרד התשתיות תוך שימוש במשאיות כבדות לחסימת הכביש, הנפת שלטים ושימוש במערכת קול רבת עוצמה דרכה השמיעו את דעותיהם. לטענתם, הקמת נקודת קליטה בשטח ישראל מנוגדת כל הגיון ויש להקימה בלב ים ורחוק מריכוזי אוכלוסייה גדולים. אחת המכוניות "זכתה" לקבל מטח של ביצים ועל מגב השמשה הונח שטר של 20 שקל כסמל להתרפסות משרד התשתיות בפני בעלי ההון.

 

נציגי המדינה הזמינו גיבוי משטרתי שטרם הגיע. יו"ר רשות הגז, שוקי שטרן, שנכח במקום נאלץ להתמודד עם עשרות אנשים שהקיפו את מכוניתו ולא איפשרו לו לנסוע. בתחילת יוני אמורה המועצה האיזורית לתכנון ובנייה לדון בנושא הקמת נקודות קליטת הגז.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x