• תפריט
משפט

עוד עתירה לבג"צ: פרטנר מתנגדת לשיטת החיוב החדשה בשיחות לחו"ל

השינוי הופך את תהליך החיוב של לקוחות המתקשרים לחו"ל מהסלולר, ואמור להוזיל את הסכום שמשלם הלקוח. פרטנר מבקשת לבטל את ההחלטה או לשנותה

גילעד נס 21:3625.05.10

פרטנר הגישה אתמול (ב') עתירה נוספת לבג"צ כנגד משרד התקשורת, והפעם היא תובעת למנוע מהמשרד להוציא לפועל את החלטתו מחודש ינואר השנה, ולהפוך את שיטת תמחור השיחות לחו"ל המתבצעות מהמכשיר הסלולרי בתוך תחומי ישראל. בעתירתה מבקשת פרטנר מבית המשפט להוציא צו ביניים שיבטל את ההחלטה, או לכל הפחות ישנה את אחד הרכיבים בתמחור המחודש של שיחות אלה, כך שלא יתבסס על תעריף דמי הקישוריות החדשים שמבקש משרד התקשורת לקבוע בעוד כחודשיים.

 

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כיום משלמים הלקוחות המבצעים שיחות כאלה לחברת הסלולר תעריף הכולל את עלות השיחה הבינלאומית ועלות שיחת סלולר בתוך תחומי ישראל. חברת הסלולר מפרישה לחברת השיחות הבינלאומיות את חלקה, המורכב מתעריף השיחה הבינלאומית ודמי העברת שיחה, ובכך משמרת לעצמה את ההכנסה משיחת הסלולר בתוך רחבי הארץ. ב-31 בינואר השנה הודיע משרד התקשורת כי החל מה-1 באוגוסט ישונה התהליך, והלקוח ישלם לחברת השיחות הבינלאומיות, וזו תפריש לחברת הסלולר את דמי העברת השיחה, העומדים כיום על 4.3 אגורות בשעות השיא ו-2.4 אגורות בשעות השפל (כולל מע"מ). בכך אמורה היתה שיטת החיוב החדשה להיות זהה לשיטה הנהוגה בשיחות בינלאומיות מטלפונים נייחים.

 

 

המהלך אמור להוזיל את הסכום הכולל שישלמו הלקוחות בשיחות שכאלה, כיוון שבניגוד למצב הנוכחי, לא ייגבה מהם תעריף מלא על שיחה סלולרית בתוך הארץ. במשרד התקשורת חששו כי ספקי השיחות הבינלאומיות יעלו, בתגובה, את מחירי השיחות הבינלאומיות, על מנת שיכללו את אותם דמי העברת שיחה, במטרה למנוע מעצמם לסבסד את מקטע זה של השיחה ללקוח. כהחלטה משלימה לשינוי מודל החיוב לעיל הוחלט במשרד התקשורת להגביל את מחיר השיחות הבינלאומיות ממכשירי הסלולר, כך שהוא יעמוד לכל היותר על מחירה של שיחה בינלאומית מקו נייח, בתוספת ההפרש שבין דמי הקישוריות בשיחות סלולר לבין דמי הקישוריות בשיחות קוויות בשעות השפל. כיום עומד הפרש זה על כ-22 אגורות (כולל מע"מ), אך בהתחשב בהודעתו של משרד התקשורת בתחילת החודש, על כוונתו להוריד את דמי הקישוריות לטלפונים סלולריים ב-1 באוגוסט ל-4.14 אגורות (לא כולל מע"מ), ההפרש שבין דמי הקישוריות לטלפונים קוויים לבין דמי הקישוריות לטלפונים סלולריים נמחק לחלוטין, ולפיכך מבקשת פרטנר מבית המשפט כי יורה למשרד התקשורת לשנות את שיטת החישוב הקובעת את מחירה המקסימלי של השיחה. בג"צ הורה למשרד התקשורת להשיב לעתירה בתוך 10 ימים, ואז יוחלט האם יש מקום להוציא צו ביניים בנושא.

 

 

 

במקביל מתנהלת בבג"צ בחודשיים האחרונים עתירתה של פרטנר כנגד משרד התקשורת בגין מניעת פעילותה בתחום השיחות הבינלאומיות. החברה מבקשת להפוך לספקית שיחות בינלאומיות כדוגמת בזק בינלאומי, נטויז'ן, סמייל ואקספון, אולם המשרד אוסר עליה לפעול ככזו. איסור זה היה גם אחד מהגורמים שמנע את מכירת חברת 012 סמייל לפרטנר לפני מספר חודשים, בעת שבעל השליטה בסמייל, שאול אלוביץ', נדרש למכור את סמייל כחלק מתהליך קבלת האישורים הרגולטוריים לרכישת גרעין השליטה בבזק. משרד התקשורת אמור להשיב לעתירה זו בעוד כשבועיים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x