שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיסקונט: יאיר אבידן מונה למנהל סיכונים ראשי

זאת בהתאם להנחיות המפקח על הבנקים. אבידן שימש עד כה כסגן ראש החטיבה העסקית בדיסקונט

תומר זלצר 09:5025.05.10
בנק דיסקונט הודיע הבוקר (ג') כי הדירקטוריון החליט השבוע למנות את יאיר אבידן לתפקיד מנהל הסיכונים הראשי של הבנק (CRO). אבידן יעמוד בראש מערך ניהול הסיכונים שיוקם בבנק, ואליו יועברו אגף ניהול סיכונים, אגף שלוחות חו"ל וגורמי בקרה. מינויו של אבידן דורש את אישורו של המפקח על הבנקים רוני חזקיהו.

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הבנקים ממנים מנהל סיכונים ראשי בהתאם להוראתו של המפקח על הבנקים מיוני 2009. כלקח מהמשבר הפיננסי, חזקיהו הורה לבנקים למנות מנהל סיכונים ראשי שיעמוד בראש פונקציית ניהול הסיכונים בבנק. מנהל הסיכונים הראשי, שלא יקבל החלטות עסקיות הכרוכות בלקיחת סיכונים, יהיה חבר הנהלה הכפוף ישירות למנכ"ל ואמורה להיות לו ראייה רחבה של מכלול הסיכונים הקשורים לפעילות הבנק.

 

אבידן (50), בעל השכלה אקדמאית במנהל עסקים (MBA) עם התמחות במימון וחשבונאות ותואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך (MA) בהצטיינות, הצטרף לדיסקונט בשנת 1997 כעוזר אישי ליו"ר הדירקטוריון. לאחר מכן מילא מספר תפקידים בחטיבת שיווק ותכנון אסטרטגי, בהם מנהל אגף שלוחות חו"ל ומידע ניהולי. במסגרת זו היה שותף בגיבוש התוכנית האסטרטגית של הבנק, היה ממונה על תוכנית העבודה והתקציב של הבנק, והיה אחראי על פיקוח ובקרה על שלוחות הבנק בחו"ל. בנוסף, הוביל את פיתוח ויישום מערכת מדידת הרווחיות בבנק כחלק ממערך המידע הניהולי.

 

החל מינואר 2008, משמש אבידן כסגן ראש החטיבה העסקית. במסגרת זו היה אחראי, בין השאר, על הובלת יישום הרגולציה בתחום באזל 2 וניהול הסיכונים בחטיבה העסקית. בנוסף לתפקידו בבנק, יאיר אבידן משמש כדירקטור בבנק דיסקונט למשכנתאות מאז 1998. במסגרת תפקידו שם כיהן, בין היתר, כיו"ר ועדת האשראי של הדירקטוריון במשך כ-8 שנים, וכחבר ועדת מאזן.

 

עד כה ריכזה את האחריות בנושא ניהול הסיכונים בדיסקונט דורית בן סימון, סמנכ"לית בכירה, ראש החטיבה הפיננסית. במסגרת ההיערכות ליישום ההנחיה החליט דירקטוריון הבנק, באפריל 2010, על פיצול תחומי האחריות ועל הקמת מערך ניהול סיכונים ומינוי חבר הנהלה לעמוד בראשו. למערך זה יועברו האגף לניהול סיכונים, בניהולו של אמיר רוזין אשר יקודם לתפקיד סגן ראש המערך לניהול סיכונים, אגף שלוחות חו"ל וגורמי בקרה נוספים ובכלל זה יחידות הציות ואיסור הלבנת הון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x