שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - מקורות: מים מותפלים יוזלו אם יורחב המתקן באשדוד

חברת מקורות העלתה הצעה חדשה לסיום המחלוקת עם האוצר בנוגע להקמת מתקן ההתפלה באשדוד, לפיה מחיר מ"ק מים מותפלים יעמוד על 2.56 שקלים

רויטל חובל 07:2010.05.10

חברת מקורות העלתה הצעה חדשה לסיום המחלוקת עם האוצר בנוגע להקמת מתקן ההתפלה באשדוד. לפי ההצעה, מחיר מ"ק מים מותפלים יעמוד על 2.56 שקלים, הוזלה של 30 אגורות לעומת הדרישה הראשונה של החברה. התנאי של מקורות להוזלה הוא כי המתקן באשדוד יורחב מ־100 מיליון מ"ק ל־127 מיליון

מ"ק, בדומה להיקף מתקן ההתפלה בחדרה. ההצעה של מקורות קיבלה את תמיכתה של רשות המים. דרישת האוצר היא שהמחיר יעמוד על 2.36 שקלים למ"ק.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הקציב 30 יום, החל ב־11 באפריל, לפתרון הסכסוך בין מקורות לאוצר בעניין. מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, פועל באחרונה בניסיון להגיע לפשרה כדי שלא יפורסם מכרז חדש להקמת המתקן. מאז התערב נתניהו בסכסוך במסגרת דיון בממשלה שנערך בעניין ניסו במקורות לפעול להורדת המחיר מול הקבלן שנבחר, קבוצת IVM, הכוללת את מנרב הנדסה ו־Sadyt הספרדית.

 

ממשרד האוצר נמסר: "לא ידוע על כל הצעה של מקורות". ממקורות נמסר: "הנושא נמצא במו"מ לאחר התערבותו המבורכת של נתניהו. מקורות מצפה ליישום של המלצות ועדת החקירה לניהול משק המים, כך שיתאפשר לה להתחיל בהקמה של המתקן באשדוד, שיהיה מוכן לפעולה בתוך שנתיים ויימנע משבר מים נוסף ב־2012".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x