שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד התקשורת: דמי הקישוריות יופחתו כבר השנה ל-4.14 אגורות לדקה

לעומת 25.1 אגורות כיום. בכוונת משרד התקשורת להפחית את דמי הקישוריות ל-2.57 אגורות עד 2014. גם דמי הקישוריות ל-SMS יופחתו, ויעמדו השנה על 0.13 אגורות

גילעד נס 16:1504.05.10

משרד התקשורת מתכוון להוריד את דמי הקישוריות בשיחה ליעד סלולרי מ-25.1 אגורות לדקה כיום, ל-2.57 אגורות לדקה עד לשנת 2014, אולם יחל במהלך כבר השנה ויוריד את דמי הקישוריות ל-4.14 אגורות לדקה. דמי הקישוריות הינם המקטע בשיחה שאותו מעבירה חברת התקשורת שיוזמת את השיחה לחברת התקשורת

המקבלת את השיחה.

 

בנוסף, דמי הקישוריות ל-SMS ירדו מ-2.85 אגורות להודעה ל-0.19 אגורות כבר השנה, ויעמדו ב-2014 על 0.13אגורות להודעה. משרד התקשורת פרסם היום (ג') שימוע בנושא זה, שעליו נדרשות חברות הטלפוניה הסלולרית והקווית להשיב בתוך חודש.

 

הסכום הכולל של דמי הקישוריות המשולם בידי הצרכן הישראלי מוערך בכ-3.2 מיליארד שקלים בשנה, כאשר חברות הסלולר גובות כ-2 מיליארד שקלים משיחות בין רשתותיהן ומטלפונים קוויים לטלפונים סלולריים, וספקיות הטלפוניה הקוויות, ובראשן בזק, גובות סכום כולל של כ-1.2 מיליארד שקלים משיחות הנכנסות לרשתותיהן.

 

חברות הסלולר צפויות להיות הנפגעות העיקריות מהורדת דמי הקישוריות - הפחתת דמי הקישוריות צפויה, על פי הערכות, לגרוע מהכנסותיהן סכום הנע בין 150 ל-200 מיליון שקלים לשנה (כל אחת), באם זו תתבצע באופן חד פעמי ולא מדורג, כבעבר. מאידך, המהלך צפוי לעודד את האזרחים להגדיל את כמות השיחות שלהם מהטלפונים הקוויים לטלפונים הסלולריים, כנגזר מהפחתת דמי הקישוריות בעת קיום שיחה לרשת סלולר.

 

את תעריף דמי הקישוריות מבקש משרד התקשורת לקבוע באמצעות הסתמכות על נתונים שאספה עבורו חברת המחקר הבריטית NERA בחודשים האחרונים, ועל פי מסקנות חברת היעוץ, התעריף המוצע נגזר מעלות העברת השיחה בין רשת לרשת, ולפיכך גביית מחיר גבוה מכך מהווה למעשה רווח עבור חברת הסלולר.

 

על אף שמשרד התקשורת מקווה להשלים את מהלך ההפחתה בקרוב, צפויות החברות לנקוט בשורת מהלכים, ובתוכם אף עתירה לבג"צ, בניסיון לשנות את רוע הגזירה או לכל הפחות לעכב את ישומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x