שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שטייניץ על שכר הבכירים: "יש כאן תקלה חמורה"

שר האוצר התייחס לחוק להגבלת שכר הבכירים ואמר: "אין חוק כזה באף מדינה. גם ברק אובמה ירד מזה - כי הבין שהצעה כזו תגרום נזק נורא לכלכלת ארה"ב"

כתב כלכליסט 20:0825.04.10

"יש כאן תקלה חמורה, אבל לא מתקנים תקלה אחת באחרת" - כך אמר הערב שר האוצר, יובל שטייניץ, בהתייחסו להצעת החוק להגבלת שכר הבכירים. שטייניץ דיבר ב"תוכנית חיסכון" בערוץ 2.

 

לדברי שר האוצר, "אין חוק כזה באף מדינה. גם הנשיא אובמה ירד מזה - כי הבין שהצעה כזו תגרום נזק

נורא לכלכלת ארה"ב".

 

היום הוחלט לדחות ב-60 יום את הדיון בהצעת החוק להגבלת שכר הבכירים. יוזמי ההצעה, חברי הכנסת שלי יחימוביץ' וחיים כץ, הודיעו כי הם נענו לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו והסכימו לדחות את העלאתה של הצעת החוק. לדברי יחימוביץ': "אנחנו מברכים את רה"מ על כך שלראשונה הוא פועל להגבלת שכר הבכירים המופרז, ואולם לא נאפשר מסמוס של הנושא וההצעה תעבור ברוב הגדול שיש לה אם לא יימצא פתרון ממשלתי אמיתי".

  

נתניהו הורה לשרי הליכוד להתנגד להצעת החוק הפרטית, משום שלדבריו משרדו "יוזם הצעת חוק בנושא". ראש הממשלה הודיע כי תוקם ועדה ציבורית שתדון בנושא שכר הבכירים, ומסקנותיה יובאו אליו בתוך כחודש וחצי. הבוקר אמר ראש הממשלה כי "כמובן שכבר היום יש מגבלות רבות על שכר בכירים בחברות הממשלתיות. באשר לשכר בכירים בסקטור הפרטי, אני מוכן לבדוק פתרונות שונים לבעיה. אבל צריך ללמוד את הנושא לעומק. אנחנו פועלים היום בעולם כלכלי גלובלי, וקודם כל צריך לבדוק אלו פתרונות מוצלחים כבר קיימים לבעיה הזאת במקומות נוספים בעולם הנאור. צריך לפתור את בעיית שכר הבכירים, מבלי שהפתרון הזה יגרום למשק הישראלי בעיות אחרות". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x