שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון: טיוטת תשקיף נמל חיפה הוגשה לרשות ניירות ערך

התשקיף הוגש למרות שאמש פסק בית הדין לעבודה בחיפה כי טיוטת התשקיף לא תפורסם לפני שהמחלוקות בין העובדים להנהלה ייפתרו

ליאור גוטמן 12:3215.04.10

התפתחות מפתיעה מחלוקת בין עובדי נמל חיפה לרשות החברות הממשלתיות: בשעות האחרונות הגיש נמל חיפה את טיוטת התשקיף לעיונה של רשות ניירות ערך. זאת למרות שאתמול (ד') בשעות הלילה פסק בית הדין לעבודה בחיפה כי טיוטת התשקיף לא תפורסם לפני שהמחלוקות בין העובדים להנהלה ייפתרו. 

 

 גורם

שמקורב לנושא הסביר שהגשת טיוטה ראשונית אינה שווה לפרסום התשקיף, כך שניתן להגיש את הנוסח הראשוני לבחינת רשות ניירות ערך. מדובר בצעד שמקדם את הנפקת מניות הנמל. בתחילת השבוע הבא יישבו נציגי האוצר ונציגי העובדים לליבון המחלוקות, כאשר משרד התחבורה והסתדרות העובדים ינסו לאחות את הקרעים שהתגלעו בין הצדדים מאתמול בבוקר, כאשר הוועד הודיע על השבתה מלאה של פעילות הנמל והתבצרות בשטחו.

  

ל"כלכליסט" נודע עוד כי גורמים שמעורבים במו"מ בין הצדדים הציעו לדחות את הגשת הטויוטה כבר אתמול בצהריים עד למציאת פשרה, אולם נציגי הוועד דחו את ההצעה והעדיפו להיפגש בבת הדין לעבודה. התנהלות זו שכנעה בכירים במדינה להגיש את טיוטת התשקיף כדי לקדם את הנפקת 15% ממניות הנמל כבר בסוף מאי הקרוב.

  

ב-25 לאפריל אמורים להגיע נציגי הצדדים שוב לבית הדין לעבודה ולדווח על התקדמות המגעים ביניהם. בין הנושאים שנותרו במחלוקת ניתן לציין זהות הבעלות על שטחי הנמל, הסכמי העבודה והפרישה של העובדים, הפעלת מערכת המחשוב החדשה ויכולת רכישת המניות על ידי העובדים. לפי ההערכות, שוויו של נמל חיפה נאמד בין 1.8 מיליארד ל-2 מיליארד שקל, ואילו שוויו של נמל אשדוד נאמד בין מיליארד ל-1.2 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x