$
בארץ

אולמרט על פרשת הולילנד: "אני מופתע - ומכחיש כל קשר"

ראש הממשלה לשעבר בראיון לערוץ 2: "נסעתי לפני שבועיים לחו"ל בנסיעה שהיתה מתוכננת מראש. אף אחד לא פנה אלי ולא לפרקליטי, אף אחד לא ביקש שום הבהרה. אני לא מבין על מה המהומה"

איתי הר אור 20:3710.04.10

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס בסוף השבוע לראשונה לחשיפתה של פרשת הולילנד. אולמרט השוהה בחו"ל התייחס לדברים בחדשות סוף השבוע של ערוץ 2 ששודרו לפני שעה קלה. בין היתר, אמר "אני מוכרח להגיד שהופתעתי מכל הפרשה. נסעתי לפני שבועיים לחו"ל בנסיעה שהיתה מתוכננת מראש.

אף אחד לא פנה אלי ולא לפרקליטי, אף אחד לא ביקש שום הבהרה. אני לא מבין על מה המהומה. כמובן שאני מופתע ומכחיש כל קשר לפרסומים בארץ".

 

בתגובה לאפשרות שיעצר ויחקר עם שובו ארצה, אמר אולמרט "אני מתכוון לשוב בסוף השבוע, ובמידה שהמשטרה תרצה לשוחח אותי ולחקור אותי אתייצב אעשה את זה, כמו שעשיתי פעמים רבות כשהייתי ראש הממשלה".

 

פרשת הולילנד נחשפה ביום רביעי, בעקבות הסרת צו איסור הפרסום. במסגרת הפרשה נעצרו ביום שלישי עו"ד אורי מסר וחמישה חשודים נוספים, בחשד למעורבות בפרשת שוחד חמורה סביב מתחם הולילנד בירושלים ופרויקטי נדל"ן נוספים בארץ.

  

ביום חמישי דחה סגן נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה אברהם טל, את ערעורם של ארבעה מעצורי פרשת הולילנד שביקשו לקצר את תקופת מעצרם. השופט טל קבע כי מסר ישאר במעצר למשך ששת הימים שנפסקו לגביו, וכי מהנדס העיר ירושלים אורי שטרית, בעלי הקרקע לשעבר שעליה הוקם פרויקט הולילנד הלל צ'רני, וחשב החברה אליהו חסון ימשיכו וישהו במעצר לכל שמונת הימים שפסק בית משפט השלום בראשון לציון ביום שלישי. עצור נוסף - מאיר רבין, כלל לא ערער על הארכת המעצר שלו.

 

שלשום נעצר בפרשה גם איש העסקים אביגדור קלנר. קלנר בן ה-67 חשוד במתן שוחד במאות אלפי שקלים, במטרה לקדם את פרוייקט הולילנד ופרוייקטים אחרים. השוחד ניתן על פי החשד לגורמים בעיריית ירושלים, מינהל מקרקעי ישראל, ובווועדות התכנון והבנייה. 

 

בעקבות ההתפתחויות החליטה נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת מוסיה ארד, ביום חמישי לדחות את שמיעת חלק מהעדים במשפטו של אולמרט, וזאת לבקשת סנגוריו של אולמרט ובהסכמת הפרקליטות. בית המשפט קבע מועדים לשמיעת ראיות בחודש מאי, כך שתחילה ישמעו העדים הקשורים לפרשת ראשונטורס, ולאחר מכן תמשך שמיעת העדויות בפרשות "מרכז ההשקעות" ו"מעטפות הכסף" (פרשת טלנסקי).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x