$
בארץ

גורם משטרתי: המשך תיק הולילנד גדול הרבה יותר

גורמים במשטרה: מה שנחשף עד עתה בפרשה החדשה הוא רק קצה הקרחון. כמה מעשרות החוקרים, שעבדו על הפרשה לאורך חול המועד, ייפגשו בימים הקרובים בחדרי החקירות עם אישי ציבור בכירים שהיה להם קשר לפרשיות המדוברות. התובע במשפט אולמרט יסביר הבוקר לשופטים אודות הקשר בין הפרשות

אלי סניור, ynet 08:0708.04.10

הגל הגדול ב"פרשת הולילנד " עוד לפנינו? בשבוע הבא צפוי להתבצע מהלך גדול נוסף בחקירת הפרשה החדשה "והוא יהיה הרבה יותר גדול", כפי שאמרו גורמים במשטרה על החשדות שעיקרם - מתן שוחד בעשרות מיליוני שקלים לטובת פרויקטים בתחום הנדל"ן. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה ידון היום בערעורם של החשודים המרכזיים עו"ד אורי מסר ואורי שטרית על ההחלטה להאריך את מעצרם.

 

בין היתר, צפויים להיחקר בפרשה אישי ציבור בכירים שהיה להם קשר לפרשיות המדוברות, בהם הפרויקטים בהולילנד, צוק מנרה ופרויקטים של חברת הזרע.
אחרי ה"בום" הגדול שיצר מעצרם של חמשת החשודים הראשונים בפרשה, מתכוונים ביאח"ה לעבור לשלב השני. בין החשודים גם מסר, מקורבו של ראש הממשלה וראש עיריית ירושלים לשעבר, אהוד אולמרט. עוד בחשודים: מהנדס עיריית ירושלים לשעבר ואנשי עסקים.

 

לאחר קבלת הגירסאות השונות של הנחקרים בפרשה, יהיו חשודים נוספים שככל הנראה ייעצרו ועשרות רבות שיוזמנו למשרדי היחידה בלוד על מנת להיחקר באזהרה או למסור עדות. את השלבים המכריעים בחקירה ילווה פרקליט המדינה, משה לדור. גורם בכיר במערכת האכיפה אמר אמש ל-ynet כי היועמ"ש לממשלה, יהודה וינשטיין, יהיה מנוע מעיסוק בפרשה.

 

האורות דלקו לאורך חול המועד

 

לאורך חול המועד פסח, כאשר מרבית האנשים במדינת ישראל היו בחופש, לא כבה האור במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד. עשרות חוקרים נרתמו למשימה של הכנת המסמכים האחרונים בפרשת השוחד שעמדה להיחשף.

 

צמרת המשטרה בראשותו של המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, עודכנה בפרטי הפרשה. החוקרים כבר היו אחרי עשרות צווים שנחתמו בבית המשפט השלום בראשל"צ, בנוגע למעצרים ומהלכי חקירה רבים שלא ניתן כרגע לפרסם אודותיהם בשל הצו המוטל על הפרשה. ראש אגף החקירות, ניצב יואב סיגלוביץ', עוקב באופן יומיומי ויורד עד לרמת צוות החקירה בנוגע להתקדמותה.

 

אחת ליום מקיימים ביאח"ה ישיבת סטטוס בנוגע להתקדמות החקירה, ומקבלים החלטות לגבי צעדי החקירה הבאים. יצוין כי בשל היקפה של הפרשה, כמעט כל חוקרי היחידה מעורבים בה, בכמה צוותים. בחלק מהם יושבים גם עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, בניסיון להתחקות אחר נתיבי הכסף בין החשודים.

 

חלוקת העבודה בין הצוותים נעשתה לפי תחומי מומחיות. כל דף נסרק, וניתנה לו המשמעות הרלוונטית לפרשת השוחד. רבים מהדפים הוצגו בפני בית המשפט בדיונים על הארכת המעצר של החשודים.

 

הבוקר: הסבר על הקשר למשפט אולמרט

 

"צריך לזכור שהחקירה הזאת קמה בעקבות מידע חדש שהגיע", הסביר גורם בכיר במשטרה. מטבע הדברים חקירות כאלה נסמכות על אנשים שהסכימו לפתוח את אשר על ליבם, ואשר יודעים דבר או שניים על עבירות שבוצעו. זאת הערכה גם לגבי הפרשה הנוכחית, שניתן לומר כי היא נמצאת עוד לפני השיא הגדול שלה.

 

 

בתוך כך, הבוקר ייערך דיון בבקשתו של פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, להפוך את סדר שמיעת העדויות במשפטם של אהוד אולמרט ושולה זקן. בקשה זו, שעוררה דרמה במשפט, הוגשה בצל הפרשה החדשה. עו"ד אברבנאל צפוי לתת הסבר מפורט יותר לבית המשפט, מדוע הפרשה החדשה משפיעה על המשך משפטו של ראש הממשלה לשעבר. יצוין כי עו"ד מסר, העצור בפרשת הולילנד, הוא עד תביעה מרכזי במשפט זה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x