$
בארץ

פרשת הדרכונים: "ה'דיפלומט' שגורש מלונדון - נציג המוסד"

ה"דיילי טלגרף" מדווח כי ה"דיפלומט הישראלי" שגורש בעקבות פרשת זיוף הדרכונים הוא נציג המוסד בלונדון. לדבריהם, על-פי הסיכום בין ישראל לבריטניה האיש יוגדר "דיפלומט בכיר". שר החוץ הבריטי ביטל את בואו להנחת מזוזה בשגרירות ישראל וימסור הערב הודעה לפרלמנט

חגית קלימן, ynet 13:5723.03.10

נציג המוסד בלונדון הוא ה"דיפלומט הישראלי " המגורש בעקבות פרשת זיוף הדרכונים - כך מדווח סגן עורך ה"דיילי טלגרף" הבריטי, בנדיקט ברוגן, בבלוג שלו. לדבריו, האיש קיבל הוראה לעזוב את בריטניה אתמול, עוד לפני פרסום ההודעה בעיתונות" וכבר היה אמור לטוס אמש. לדבריו, על-פי הסיכום

בין ישראל לבריטניה האיש יוגדר "דיפלומט בכיר".

  

בשעה 17:30 (שעון ישראל) ימסור שר החוץ, דיוויד מיליבנד, הודעה בעניין בפרלמנט הבריטי. הוא ביטל את בואו לטקס קביעת מזוזה בבניין שגרירות ישראל המשופץ, שהיה מתוכנן להתקיים שעה אחר כך. שגרירות ישראל בלונדון אישרה כי אמש נועדו מנכ"ל משרד החוץ הבריטי, פיטר ריקט, ושגריר ישראל, רון פרושאור.

 

במשרד החוץ הונחתה כל הפקידות והדיפלומטים למלא את פיהם מים בסוגיה זאת. בשלב זה אומרים גורמים באופן לא רשמי: "אין לנו שום דבר רשמי ביד, אנו ממתינים להבהרות. נערכות שיחות ברמת השטח. ברגע שיוחלט בצמרת אצלנו, נוכל אולי להתיר פרטים נוספים. כל מה שניתן לאשר עתה הוא שהשגריר רון פרושאור זומן אמש למשרד החוץ הבריטי".

 

 

הבריטים הצליחו לעורר תרעומת בקרב חברי הכנסת בימין. ח"כ אריה אלדד השווה את הבריטים לכלבים ואמר כי בריטניה מתנהגת בצביעות. "מי שם אותם לשפוט אותנו במלחמה בטרור?", הוסיף אלדד. לביקורת שלו הצטרף חברו לסיעה ח"כ מיכאל בן ארי שאמר כי זו "אנטישמיות שמולבשת באנטי ציוניות".

 

לעומתם, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ צחי הנגבי (קדימה), המליץ שלא להגיב למשבר עם בריטניה. "אני סבור שהימנעות ישראל מתגובה כלשהי הייתה נכונה בשיאו של משבר דובאי, וקל וחומר שכעת, כאשר שיא המשבר כבר מאחורינו, ודאי שהגיוני הוא להימנע מהחרפת העיסוק בנושא".

 

בצעד חריג בחריפותו הודיעו מוקדם יותר גורמים רשמיים בלונדון כי בכוונת בריטניה לגרש דיפלומט ישראלי בעקבות פרשת זיוף הדרכונים ששימשו לחיסולו של בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח.

 

הבוקר דיווח העיתון "דיילי טלגרף" כי הוועדה הבוחנת את מעורבותם של בעלי דרכונים בריטיים, צפויה להצביע על ישראל כמי שעומדת מאחורי הפרשה. שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, זומן אתמול למשרד החוץ הבריטי ושם נמסרו לו מסקנות חקירת ההתנקשות בדובאי. העיתון העלה גם את האפשרות שבריטניה תגרש דיפלומט ישראלי בעקבות הפרשה.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ויונתן ובר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x