$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": אברהם פורז שב למשכן הכנסת - הפעם כלוביסט

שר הפנים לשעבר, שכיהן כח"כ במשך 18 שנה, מקדם בכנסת גורמים שונים ומתעלם מהוראת חוק הלוביסטים ה"מטומטם" לענוד סרט כתום

תומר אביטל 06:5910.03.10

אחרי 18 שנים בכנסת וכהונה כשר הפנים חוזר עו"ד אברהם פורז (שינוי) לפקוד את המשכן. בביקוריו כעת הוא חובש כובע אחר: עכשיו הוא שדולן (לוביסט) המשכנע ח"כים לקדם את ענייני לקוחותיו. לאחרונה ביקש פורז היתר מיוחד לעבוד כלוביסט במשכן, בהתאם לחוק "הסדרת פעולתם של שדולנים".

 

למרות

היתר הכניסה הקבוע לכנסת שמחזיקים חברי כנסת בדימוס, ח"כים הפועלים כלוביסטים נדרשים להירשם ולענוד סרט כתום בעת ביקורם במשכן. אלה המבקשים להימנע מכך לא נרשמים במאגר הלוביסטים ומקיימים את פגישותיהם מחוץ לכנסת.

 

פורז, שנרשם במאגר הלוביסטים, מייצג כיום את ארגון המהנדסים והאדריכלים, ומקדם הצעת חוק להחלת חוק חובת המכרזים גם על הרשויות המקומיות. פורז נועד עם חברי כנסת ומנסה לשכנעם לתמוך בחוק, והוא גם מתכונן לפקוד את הוועדה שתעסוק בו. כמו כן הספיק השר לשעבר לייצג בכנסת את המועצה האזורית חוף השרון, והוא מקווה לייצג גופים נוספים בעתיד.

 

פורז מסביר את בקשת ההיתר שלו לעבוד כלוביסט בכך ש"הוציאו חוק מטומטם שלפיו מי שמייצג לקוח מול הכנסת צריך להיות שדולן. אני הרי מייצג לקוחות גם מול בתי המשפט והממשלה, שם לא צריך להירשם". הוא לא מסתיר את סלידתו מהחוק "אני לא שם שום סרט כתום. כולם יודעים מי אני בכנסת ואני לא לוביסט מקצועי. זו בושה שהחילו את החוק גם על עורכי דין. זה פשוט ביזיון. עורך דין לא צריך להירשם בשום מקום".

 

לשאלה אם הביקורים במשכן עושים לו חשק לחזור לפוליטיקה עונה פורז "לעולם אל תאמר לעולם לא. כל הזמן אני מקבל פניות הדוחקות בי לחזור ואני לא פוסל את האפשרות. אזרחים אומרים לי שחסרה מפלגה חילונית כי לחילונים אין שוער בשער. קדימה היתה אמורה להיות המפלגה הזו, אבל היא לא".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x