שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נסגר המכרז להפעלת המטרונית בחיפה - 2 קבוצות נגשו

חברת דן וקבוצה הכוללת את מטרופולין, מאיר והורן את ליבוביץ יתמודדו במכרז על הפעלת 100 מטרוניות למשך 12 שנים

ליאור גוטמן 15:4404.03.10

המכרז להפעלת קווי המטרונית בחיפה נסגר לפני כחצי שעה – כך נודע ל"כלכליסט". למכרז נגשו שתי חברות: האחת היא חברת דן והשנייה היא קבוצה שכוללת את החברות מטרופולין, מאיר, והורן את ליבוביץ.

 

מכרז המטרונית פורסם בספטמבר האחרון. ארבע חברות עברו את שלב המיון המוקדם,

אולם שתים מהן פרשו בשבוע האחרון. האחת היא קבוצה שהכילה את חברות קונקס ונתיב אקספרס ואילו השנייה היא חברת אגד אחזקות. לדברי בכיר שקורב לנושא הפרישה לא הרתיעה את המדינה והיא המשיכה בקיום המכרז.

 

מטרופולין חיפה הוא הראשון בו תופעל מערכת תחבורה ציבורית במתכונת Bus Rapid Transit שתהנה מזכויות דרך בלעדיות בכבישים והעדפות ברמזורים לאורך כל מסלולי הקווים. ההצעה הזוכה תתפרסם בתוך מספר חודשים, והפעלת הקו צפויה להתחיל בסוף 2011.

 

מכרז המטרונית כולל הקמה, אחזקה והפעלה של שרותי תחבורה ציבורית במטרופולין חיפה באמצעות אוטובוסים מפרקיים רבי קיבולת באורך של 18 מטר כל אחד. הזכיין שיזכה במכרז יפעיל את השירות באמצעות כ-100 מטרוניות במטרופולין חיפה לתקופה של 12 שנה. עלות הקמת הפרויקט למדינה ולזכיין נאמדת במיליארד וחצי שקל. בקווי התחבורה יפעלו שני סוגי מטרוניות: אחת שמצוידת בקרונות דיזל והשנייה בקרונות היברידיות (הנעת דיזל והנעה חשמלית). במשרד התחבורה ציינו בעבר שהמטרוניות ההיברידיות יופעלו במסגרת ניסוי, ואם יעמדו בדרישות יורחב השימוש בהן בכל הקווים ובערים אחרות בארץ.

 

מחברים את הקצוות של חיפה 

 

מערכת המטרונית כוללת שלושה קווי שירות באזור חיפה והקריות, באורך כולל של 40 קילומטר. הקו הראשון יופעל מאזור צפון הקריות (סמוך למחנה כורדני) דרך כביש 4 והעיר התחתית של חיפה ועד מרכזית חוף הכרמל. הקו השני יופעל מקרית אתא למסוף בת גלים דרך כביש 4 והעיר התחתית של חיפה. הקו השלישי יופעל מקרית ים וקרית חיים להדר בחיפה.

 

חברת יפה נוף, האחראית על ביצוע עבודות התשתית, דיווחה לפני כשבוע על תחילת עבודות ההכנה להקמת מסלול המטרונית מצומת הצריף ועד כורדני. לדברי יפה נוף, שני קבלנים יעבדו במקביל על שני מקטעים לאורך הכביש. הקטע הראשון נמשך מצומת הצריף ועד לרח' הגפן (ק. ביאליק). הקטע השני נמשך מצומת קריון-דרום ועד לצומת כורדני. הקטע האמצעי - מרח' הגפן ועד לצומת קריון-דרום (הכולל את צומת צבר) - יוצא בימים אלו למכרז. העבודות בקטע הצריף-כורדני יימשכו כ-15 חודשים ועלותן מוערכת בכ- 70 מיליון שקל. העבודות כוללות סלילת מסלול למטרונית במרכז הכביש, שדרוג התשתיות העיליות והתת-קרקעיות הנדרשות ועבודות לשיפור מערכת החשמל בשיתוף חברת החשמל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x