$
בארץ

העיריות דורשות מנתניהו לדחות פנית מירס בנושא האנטנות הקטנות

אחרי שמנכ"ל מירס דרש מנתניהו לבטל את החלטת היועץ המשפטי לממשלה לבטל את הפטור לאנטנות הקטנות, דורשות היום עיריות הרצליה, רעננה ורמת גן מראש הממשלה לעמוד בהחלטת בג"ץ בנושא

גילעד נס 10:1107.02.10

בעוד שהקרב המשפטי והבינמשרדי על גורל הפטור לאנטנות הקטנות נמשך, מוצאים הגורמים השונים כתובת חדשה לפניות – ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בשבוע שעבר היה זה מנכ"ל מירס, אברשה בורשטיין, שבמכתב חריף האשים את היועץ המשפטי לממשלה היוצא, מני מזוז, בפעילות כנגד ההסכמה שהתגבשה בקרב

משרדי הממשלה להסדיר את הפטור, והיום מגיעה תגובתו של הצד השני לדיון, עיריות הרצליה, רעננה ורמת גן.

 

במכתב שנשלח באמצעות עו"ד ליאור כץ ולירון יכין ממשרד ד"ר רענן הר-זהב, מבקשות העיריות לדחות לאלתר את פנייתו של בורשטיין, העומדת, לטענתן, בניגוד להחלטת בג"ץ בנושא. העיריות טוענות כי אותן אנטנות קטנות אינן עומדות בהגדרת "מתקן גישה אלחוטי" כמשמעותו בחוק, ולפיכך לא אמור לחול עליהן הפטור מחלק מתהליך קבלת האישורים המתאימים בטרם יותקנו ויופעלו.

 

"החלטת היועץ המשפטי לממשלה לחייב בהיתרי בנייה את הקמת האנטנות נסמכת על דו"ח מפורט שהוגש ליועמ"ש בידי צוות בינמשרדי שמונה לבדיקת הנושא", כותבים עורכי דינם של הרשויות לנתנינו. "הצוות הבינמשרדי, שקיים בדיקה מעמיקה, מצא שחשיפת האוכלוסייה לקרינה סביב 'מתקני הגישה' המוקמים תחת מגבלות, גבוהה יותר מהחשיפה מאנטנות 'רגילות' בהיתרי בנייה. לנוכח ממצאי הסיכון הבטיחותי הגבוה יותר ממתקני הגישה, ועקב סיבות נוספות, היועץ המשפטי לממשלה החליט שאין הצדקה להמשך הקמת מתקני הגישה בפטור מרישוי בניה".

 

הדיון שנערך באמצע חודש ינואר בבג"צ התקיים לאחר עתירתן של העיריות, ושולב בעתירה נוספת של הפורום לסלולריות שפויה. במהלך הדיון הכריז היועץ המשפטי לממשלה כי בכוונת המדינה להסדיר את הנושא עד לסוף החודש הנוכחי ולבטל את הפטור. עוד אמר היועץ המשפטי לממשלה, כי אם המדינה לא תעמוד בלוחות הזמנים הללו, היא לא תתנגד להקפאת הפטור עד להסדרת הנושא.

 

"אנו סמוכים ובטוחים כי תסרב לפניית חברת מירס, ולא תיתן ידך לעקיפת היועץ המשפטי לממשלה, לעקיפת ביהמ"ש העליון שדן בנושא ולעקיפת ביהמ"ש המחוזי שהכריע בפסק דין", כותבים נציגי העיריות לנתניהו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x