שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי רשות המים חוזרים היום לעבודה

אחרי 60 יום, יחזרו העובדים למדוד היום את מפלס הכנסת . פרויקטים רבים התעכבו בגלל השביתה כמו חלוקת החסכמים ל 800 אלף בתי אב

רויטל חובל 08:1431.01.10

עובדי רשות המים חוזרים היום לעבודתם לאחר 60 ימי שביתה. העובדים שבתו על רקע השינויים הארגוניים החד צדדיים שנערכו ברשות מאז הפיכתה מנציבות המים לרשות המים. העובדים טוענים כי הוטל עליהם עומס משימות בעקבות השינויים, בלא תגמול ראוי. במהלך השביתה, עובדי רשות המים לא קיבלו

משכורות.

 

יו"ר ועד עובדי רשות המים, אמיר שישה הסביר שהחזרה לעבודה היא על רקע ההתחייבויות שהתקבלו ממשרד האוצר בנושא כניסה למו"מ על הסכם העסקה לרשות המים. השיח עם האוצר התאפשר הודות להצטרפות ההסתדרות למאבק עובדי רשות המים.

 

שישה ציין כי למרות החזרה לעבודה, קיים משבר אמון גדול בין העובדים ובין מנהל רשות המים פרופ' אורי שני. לטענת שישה, "לאורך השביתה שני העדיף להתעלם מהעובדים והמשיך, בסיוע חברי ההנהלה, לפעול מאחורי גבם ולבצע פעילות אשר פגעה בסיכויי העובדים להגיע להבנות ולסיים את השביתה כבר לפני למעלה מחודש ימים".

 

במהלך שביתת עובדי רשות המים לא נמדד מפלס הכנרת וההערכות הן שהוא עלה משמעותית בעקבות הגשמים שירדו בשבוע שעבר. היום צפויה הרשות לפרסם את המפלס המעודכן. בנוסף למדידת המפלס, התעכב המכרז לחלוקת חסכמים ל 800 אלף בתי אב בישראל.

 

מרשות המים נמסר: "הנהלת רשות המים מברכת את עובדי הרשות על שובם לעבודה, דבר שיסייע להמשיך במאמצי הרשות לפתור את משבר המים בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x