$
בארץ

סופית: אין לפטר עובד שנעדר מהעבודה עקב טיפולי פוריות

החוק קובע כי ההגנה מפני פיטורים תחול גם על עובדים שנעדרו מהעבודה בתקופת הטיפולים או במשך של 150 ימים אחרי תחילת הטיפולים - לפי המאוחר מביניהם

תומר אביטל 20:0425.01.10
מליאת הכנסת אישרה לפני דקות אחדות בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק של ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה), לפיה אסור לפטר עובד או עובדת הנעדרים מעבודתם בשל טיפולי פוריות לרבות טיפולי הפריה חוץ גופית.

 

 

התיקון לחוק קובע כי ההגנה מפני פיטורים תחול גם על עובד או עובדת שלא נעדרו מהעבודה בתקופת הטיפולים או במשך של 150 ימים אחרי תחילת
הטיפולים - לפי המאוחר מביניהם.

 

כדי לקבל את ההגנה מפני הפיטורים על העובדים להודיע למעביד על הטיפולים בתוך 3 ימי עבודה מקבלת ההודעה על הפיטורים, ויהיה עליהם להגיש למעביד בתוך שבועיים אישור בכתב על הטיפולים מהרופא המטפל.

 

ההגנה מפני הפיטורים תחול הן על עובדים קבועים והן על עובדים ארעיים או זמניים, ובלבד שעבדו אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה שישה חודשים לפחות.

 

ח"כ יחימוביץ': "במציאות יש נשים חרוצות רבות החשות מחויבות גבוהה למקום עבודתן, והן מגיעות לעבודה חרף הטיפולים הקשים ולעיתים ביום הטיפול עצמו, לפניו או אחריו. נשים אלה נעדרות לזמן קצר ביותר ולעיתים כלל אינן נעדרות. נוצר אפוא מצב אבסורדי לחלוטין, שבו החוק אינו מגן כלל על מי שעושה כל אשר לאל ידה שלא להיעדר מהעבודה, ומגונן, וזאת בצדק כמובן, רק על מי ששיעור ההיעדרויות שלה ניכר. הצעת החוק קובעת כי גם נשים אלה יהיו מוגנות מפיטורים".

 

ח"כ חיים אורון (מרץ), מיוזמי החוק: "הרחבת ההגנה מפני פיטורין לאלה העוברות טיפולי פוריות, שלא על חשבון זמן העבודה, מהווה תיקון לעיוות שהיה קיים עד כה בחקיקה וצעד חשוב במאבק לקידום חוקי עבודה המגנים על נשים בעת טיפולי הפוריות, ההריון ולאחר הלידה". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x