$
קריירה

ולפעמים החגיגה נמשכת: רבע מעובדי בנק ישראל יקבלו קידום

הקידום ילווה בתוספת חודשית שבין 400 ל-4,000 שקל לכל עובד, זאת לאחר שרק בחודש שעבר קיבלו כל עובדי הבנק תוספת שכר של 3%. עלות המהלך לקופת המדינה: 12 מיליון שקל בשנה

אמנון אטד 22:1624.01.10

חגיגת השכר בבנק ישראל נמשכת. חודש אחד בלבד לאחר שכל עובדי הבנק קיבלו תוספת של 3% לשכרם, יקבלו בעוד כמה ימים כרבע מעובדי הבנק תוספת שכר גדולה נוספת. הפעם מדובר בתוספת שניתנת על רקע קידום בדרגה לעובדים זכאים.

 

התוספת החודשית החדשה על רקע הקידום בדרגה, שתינתן על משכורת ינואר, תנוע בין 400 ל־4,000 שקל ברוטו לעובד, בהתאם לדרגתו.

 

 

הזדרזו לתת את הקידום

 

בניגוד לכלל משרדי הממשלה, שבהם נעשה הקידום בדרגות לאורך כל השנה, בבנק ישראל ניתנות הדרגות לעובדים הזכאים רק פעם אחת בשנה, באפריל. השנה, לראשונה בתולדות הבנק, תוספות השכר על רקע הקידום ישולמו כאמור כבר בפברואר. להקדמת התשלום אין בעצם משמעות כספית, שכן גם בעבר שולמו התוספות בגין הקידום בדרגה עם ערך רטרואקטיבי של ינואר.

 

מבנה בנק ישראל בירושלים. תוספת שכר שנייה בתוך חודשיים מבנה בנק ישראל בירושלים. תוספת שכר שנייה בתוך חודשיים צילום: עטא עוויסאת

 

כאמור, רק בחודש שעבר קיבלו כלל הבנק תוספת שכר, שניתן כפיצוי לדחיית ביצוע בדיקת שחיקת השכר, שעליה סוכם בהסכם השכר האחרון. התוספת הקודמת ניתנה לעובדים רטרואקטיבית מתחילת 2009, כך שנוסף על התוספת החודשית הם קיבלו במשכורת החודש שעבר גם הפרשים בהיקף כולל של 36%.

 

גם לפני תוספת השכר האחרונה והקידום בדרגות, נחשב שכרם של עובדי בנק ישראל לאחד הגבוהים בקרב כל עובדי השירות הציבורי. על פי נתוני אגף השכר במשרד האוצר, ב־2008 הסתכם שכרם הממוצע של כ־730 עובדי הבנק בכ־23 אלף שקל בחודש ברוטו. שכרם החודשי הממוצע של 95 העובדים הבכירים בבנק ישראל הסתכם בכ־42 אלף שקל. שכרו של נגיד הבנק, פרופ' סטנלי פישר, מוצמד לזה של שרי הממשלה ועומד על 37 אלף שקל בלבד.

 

הקרדיט למהלך נזקף לזכותה של יו"ר ועד העובדים הארצי של הבנק, ניצה קסיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x