$
רכב

הנחות של עד 12% על כלי רכב עם אפס ק"מ

חוקי המדינה מחייבים את היבואנים לרשום מכונית חדשה כמשומשת אם חלפה שנה מאז הגעתה לישראל - גם אם מעולם לא עלתה על הכביש. ירידת הערך הזו יוצרת הזדמנות עבור הרוכשים

תומר הדר 07:0513.01.10

בשנה שעברה, לאחר פרוץ המשבר הכלכלי, מצאו את עצמם יבואני רכב רבים עם מלאי מכוניות גדול שהמתין לקונים במשך שנה במחסני היבואן. על פי חוקי מדינת ישראל, אם חולפת שנה מיום הגעתה של מכונית לישראל והיא טרם נמכרה, היא תימכר בתור רכב משומש - אפילו אם מעולם לא עלתה על הכביש.רובן המכריע של אותן מכוניות נמכרו כבר לפני כמה חודשים, והן הגיעו למגרשי המכירה בעיקר בגלל הצטיידות יתר של היבואן. ואולם, כעת צצים במגרשי הטרייד אין ברחבי הארץ גם דגמי רכב שנחשבים "מיוחדים" - מכוניות ספורט ופנאי שהציבור העדיף להתעלם מקיומן כל עוד המיתון עדיין כאן.

 

יבואנית סובארו יפנאוטו מציעה ברשת הטרייד אין שלה דגם מהודר של המכונית המשפחתית B3 סדאן ממודל 2009, עם אפס קילומטרים על השעון, ב־107 אלף שקל במקום מחיר המחירון של 125 אלף שקל. גם רכב הפנאי סובארו פורסטר ממודל זה מוצע בהנחה משמעותית - המחיר הסופי ייקבע לא אחת לפי יכולת ההתמקחות של הקונה.

 

הפורסטר אינו רכב השטח הרך היחיד שזכה בעבר לביקוש רב, וכעת עומד במגרשי הטרייד אין. פולקסווגן טיגואן, שבעבר נהנה מרשימת המתנה של חצי שנה ואילץ את היבואן להעניק ללקוחות רכב חליפי עד להגעת הזמנתם לארץ, מוצע כיום ברשת אוטו דיל ב־238 אלף שקל - 8,000 שקל פחות ממחיר המחירון. לדברי אנשי אוטו דיל, רשת הטרייד אין הרשמית של צ'מפיון מוטורס, "המחיר עוד נתון למיקוח".

 

טיגואן. המחיר נתון למיקוח טיגואן. המחיר נתון למיקוח צילום: בועז אופנהיים

 

למי שחפץ ברכב שטח קשוח יותר ממתין בטרייד אין של חברת כלמוביל מיצובישי פאג'רו חדש, מודל 2009 עם אפס קילומטרים ויד ראשונה שרשומה על שם כלמוביל. המחיר הרשמי: 301 אלף שקל במקום 317 אלף שקל - "ויש עוד מה לדבר", כפי שנאמר לנו מאנשי חברת כלמוביל.

 

חובבי המכוניות האיטלקיות ישמחו לגלות שפיאט 500 החדשה נמכרת בכמה סוכנויות רכב ברחבי הארץ בתור יד אחת וקילומטראז' אפס. המחירה משתנה מסוכנות לסוכנות, אך עומד לרוב סביב 85 אלף שקל בלבד - 10,000 שקל פחות ממחיר היבואן. בסוכנויות אחרות אפשר למצוא דגם אוטומטי של פיאט 500, חדשה מהניילונים, ב־105 אלף שקל - הוזלה של 15 אלף שקל מהמחיר הרשמי.

 

לחובבי מכוניות ספורטיביות יותר מוצעת אלפא רומיאו מיטו, שנמכרת עם אפס קילומטרים ברשת אוטו דיל, בהנחה ממוצעת של כ־10% ממחיר המחירון של היבואן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x