$
בארץ

עיריית תל אביב משדרגת את מערך התחבורה הציבורית בעיר

תכנית רה-ארגון של התחבורה הציבורית בתל אביב הוצגה היום בפני פורום מועצת העיר תל־אביב יפו. התכנית כוללת ארגון מחדש של קווי האוטובוסים בעיר, הסדרת נתיבי תחבורה ציבורית עבורם והעלאת רמת השירות הניתנת לציבור

ליאור גוטמן 17:3003.01.10
תכנית הארגון מחדש של התחבורה הציבורית בתל אביב הוצגה היום בפני פורום מועצת העיר תל־אביב יפו. על פי עיריית תל אביב התכנית הוצגה על רקע ירידה מתמשכת בשימוש בתחבורה ציבורית במטרופולין, במסגרתה מאז 1994 נרשמה ירידה של 25% בהיקף הנסיעות לתושב באוטובוסים.

 

התכנית

כוללת ארגון מחדש של קווי האוטובוסים בעיר, הסדרת נתיבי תחבורה ציבורית עבורם והעלאת רמת השירות הניתנת לציבור.

 

בנוסף תוצע מערכת תמריצים לנטישת הרכב הפרטי בעיקר במקומות סואנים כגון מרכז העיר. בעיריית תל אביב מעריכים שהתכנית אף תסייע בצמצום זיהום האוויר.

 

עיקרי התכנית הם הפחתה של 50% במספר קווי האוטובוסים במרכז העיר (מ-40 קווים ל-18), כאשר קווי האוטובוס ינועו בתדירות גבוהה לאורכה של העיר ולא לרוחבה; מתן עדיפות ברורה לתחבורה הציבורית על חשבון הרכב הפרטי על ידי הוספת נתיבי תחבורה ציבוריים ואכיפת הנסיעה בהם; הנפקת כרטיס חכם (כרטיס תקופתי המאפשר מעבר בין קווים ללא תשלום נוסף), שילוב בין כל מפעילי האוטובוסים ופרסום מידע בזמן אמת בתחנות באמצעות שילוט אלקטרוני כמו גם אפשרות לקבלת מידע למכשיר הסלולרי; הקמת שירות מקומי של 15 קווי מיניבוסים ומידיבוסים- שינועו בתדירות גבוהה לאורכה ולרוחבה של העיר.

 

בעיריית תל אביב מסבירים שלאחר שתאושר התכנית ע"י חברות האוטובוסים הפועלות בתל-אביב, יחלו במשרד התחבורה, בשיתוף עיריית תל-אביב-יפו, בביצוע התכנית. צפי ההפעלה הראשוני הוא אמצע שנת 2010. יישום התכנית יעשה בשלבים והוא צפוי להסתיים בסוף 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x