שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרופ' שריג על התפקיד החדש: "אני בהחלט חושש, אבל יהיה בסדר"

עודד שריג מפרט בפני "כלכליסט" את הנסיבות שהובילו אותו לראשות אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר

רחלי בינדמן ותומר זלצר 21:4529.12.09

"הפנייה הגיעה אליי ממש בימים האחרונים, הגם שקדמו לה גישושים אלו ואחרים", מפרט פרופ' עודד שריג בפני "כלכליסט" את הנסיבות שהובילו אותו לראשות אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר. "מי שניהל את הקשר עמי היה מנכ"ל משרד האוצר חיים שני, שעמד בראש ועדת האיתור. מובן שיידעתי את הבוס הנוכחי שלי, פרופ' אוריאל רייכמן". כשנשאל על חוסר ניסיונו בתחומי הביטוח והפנסיה, הודה: "אני בהחלט חושש, ואין ספק שאני צריך לעשות שיעורי בית, אבל יהיה בסדר".

 

מאחורי שריג יש שנים רבות באקדמיה. בשנים 2000-1987 כיהן כמרצה בכיר, פרופסור וחבר באוניברסיטת תל אביב, ואילו ב־2006-2002 שימש דקאן בית הספר אריסון למינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה. שריג גם לימד באוניברסיטת קולומביה ובאוניברסיטת פנסילבניה. מחקריו מתמקדים בסוגיות של מימון חברות. אחד מהם, למשל, עוסק בקשר שבין סיכון ותשואות של מניות ואג"ח לבין שיעורי מיסוי על הכנסות החברות המנפיקות.

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל עסק שריג בייעוץ לחברות ולגופים בנושאי ניהול השקעות, ניהול פיננסי והערכת שווי נכסים. כמו כן, כיהן בכמה דירקטוריונים ובוועדות השקעה, ובכלל זה דירקטוריון הבורסה לניירות ערך בתל אביב. מ־10 בספטמבר 2007 מכהן שריג כדירקטור חיצוני בבנק הפועלים. במסגרת תפקידו הוא היה חבר בין השאר בוועדת הדירקטוריון לניהול ולבקרת סיכונים ויישום הוראות התקינה הבינלאומית לניהול סיכונים "באזל 2". שריג גם היה חבר בוועדת איתור למנכ"ל בנק הפועלים, שמונתה על פי דרישת בנק ישראל בעקבות העימות בין הנגיד סטנלי פישר ובעלת השליטה בבנק שרי אריסון.

 

שריג אינו סבור שהמינוי הזריז לתפקיד המפקח בעייתי. "קל לקבל החלטות בנוגע לשאלות שהן יחסית ברורות", הוא

אומר. "אפשר לקבל המון אינפורמציה גם בלוח זמנים צפוף. אגף הפיקוח הוא גוף מקצועי שאשמח לעבוד אתו ואני בהחלט חושב שיש לי מה לתרום. מדובר בתפקיד חשוב, ועבודה לצד אנשים רציניים ביותר. ברור שזו עבודה עם שליחות, אבל אני לא חש שאני מקריב את עצמי לטובת הכלל, כי גם אני אפיק ממנה תרומה, הן מעבודה עם אנשים ראויים והן מההנאה שאני מאמין שתהיה לי".

 

פרופ' עודד שריג

גיל: 54

מצב משפחתי: נשוי + 3

מקום מגורים: תל אביב

השכלה: תואר שני ודוקטורט במימון (משנת 1983) מאוניברסיטת ברקלי

תפקיד: פרופ' למימון וחבר סגל המרכז הבינתחומי בהרצליה, דירקטור חיצוני בבנק הפועלים

תפקידים קודמים: מרצה בכיר ופרופ' באוניברסיטת תל אביב, דקאן במרכז הבינתחומי בהרצליה

חוג מקורבים: פרופ' אוריאל רייכמן,פרופ' שמעון בנינגה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x