$
בארץ

תוכנית ויסקונסין הוארכה ב-4 חודשים

ועדת העבודה אישרה את הארכת התוכנית במתכונתה הנוכחית. בתגובה הודיעו עובדי שירות התעסוקה כי יפסיקו לקבל קהל היום ומחר

מיקי פלד 12:4029.12.09

ועדת העבודה אישרה היום (ג') את הארכתה של תוכנית אורות לתעסוקה ("תוכנית ויסקונסין") במתכונתה הנוכחית לארבעה חודשים נוספים, חודש יותר מאשר ביקש תחילה ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

בעקבות אישור הארכת תוכנית אורות לתעסוקה, הודיעו עובדי שירות התעסוקה על הפסקת קבלת הקהל היום החל מ-12:30 ומחר (ד'). ועד העובדים יכנס אסיפת הסברה עקב ההארכה, שלטענתו נעשית ללא שעוגנו עדיין זכויות העובדים בהסכם קיבוצי. בתום אסיפת ההסברה יוחלט על המשך הצעדים.

ח"כ שלי יחימוביץ'. לנתב את הכסף ל"יצירת מקומות עבודה אמיתיים" ח"כ שלי יחימוביץ'. לנתב את הכסף ל"יצירת מקומות עבודה אמיתיים" צילום: אלכס קולומויסקי

 

אהרון חוטבלי, יו"ר ועד העובדים בשירות התעסוקה: "מפקירים את מקבלי הבטחת ההכנסה ואת העובדים בשירות התעסוקה. ההתנהלות של כל הגורמים המעורבים היא פוגענית ולא נוכל להסכים לכך שהתוכנית תצא אל הפועל כשעתידם ופרנסתם של העובדים, כמו גם של אוכלוסיית המובטלים, מוטל בספק".

 

חוטבלי הוסיף כי "מדובר בפגיעה בעובדים, שזכויותיהם אינן מעוגנות עדיין בהסכם קיבוצי שיבטיח שלא ייפגעו אם וכאשר התכנית תאושר לפריסה ברחבי הארץ. עובדי שירות התעסוקה חוששים כי פריסתה של תוכנית אורות לתעסוקה תביא לצמצום בעבודת השירות ותייתר את תפקידם".

 

"בכל מחלוקת ניתן למצוא פיתרון"

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה כי היא מקווה שארבעת חודשי ההארכה שנתנו לתוכנית ויסקונסין כפיילוט יביאו את שר התמ"ת ואת שר האוצר לחשבון נפש מעמיק באשר לטיבה של תוכנית מזיקה זאת. "מוטב שהשניים יטלו את מיליארד וחצי השקלים שיועדו לתוכנית, ובמקום להעניק אותה למתעשרים פרטיים אשר לא ייצרו ולו מקום עבודה אחד, ינתבו את הכספים ליצירת מקומות עבודה אמיתיים", אמרה יחימוביץ'.

 

בהתייחסו לצעדים עליהם החליטו לנקוט עובדי שירות התעסוקה, קרא שר התמ"ת לכל הגורמים המעורבים להגיע לפתרון מהיר ומקובל. "בכל מחלוקת ניתן למצוא פיתרון, אך אסור שהדבר יבוא על חשבון אזרחי מדינת ישראל, במיוחד אלה הזקוקים לסיוע לאחר שפוטרו. אני מכיר ומוקיר את עובדי שירות התעסוקה ואני סבור שכל הצדדים ישכילו למצוא פתרון מוסכם בהקדם", אמר בן אליעזר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x