$
משפט

נדחה הערעור של בזק: דפי זהב תמשיך להפעיל אתר מתחרה למציאת טלפונים

בזק ביקשה להוציא צו מניעה נגד הפעלת האתר, במקביל לתביעה שהיא מנהלת נגד דפי זהב, בטענה שהעתיקה את הנתונים מאתר 144

מארק שון 13:1001.12.09
בית המשפט העליון דחה היום (ג') את הערעור של בזק על החלטת המחוזי שניתנה בספטמבר האחרון, ודחתה את בקשת החברה להוציא צו מניעה נגד הפעלת אתר האינטרנט של דפי זהב המתחרה ל-144.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בית המשפט העליון דחה את הערעור של בזק, והסכים עם שופט המחוזי אבי זמיר כי מדובר כאן בשאלות לא פשוטות של זכויות יוצרים שהמסגרת המשפטית של צו מניעה, בניגוד להליך ארוך ומסודר, היא לא המסגרת המתאימה לדון בהם.

 

הרקע לסכסוך הוא בהפעלת שני אתרים מתחרים למציאת מספרי טלפון. דפי זהב מפעילה במקביל לבזק אתר אינטרנט שבו ניתן לחפש פרטי התקשרות של מנויים, לאחר ש"שאבה" את הנתונים מאתר 144 תוך פריצה של ההגנות הטכנולוגיות של בזק. בין הצדדים מתנהלת במקביל לבקשה לצו מניעה תביעה משפטית של בזק בעניין.

 

בזק טענה בעליון, כי לא מדובר במאגר נתונים בלבד אלא החברה מארגנת וממיינת את הנתונים המופיעים באתר 144. בנוסף, בזק טענה שדפי זהב מעתיקה גם את האלמנטים הקשורים לאופן הצגת הנתונים ולא רק את הנתונים עצמם.

 

בזק טוענת עוד, כי בחוזה בין שתי החברות בעבר נקבע כי היא תעביר לדפי זהב קובץ נתונים לצורך הפקת מדריכי הטלפון המודפסים שלה, אך דפי זהב התחייבה שלא לעשות שימוש בנתונים הללו.

 

דפי זהב טענה מנגד שההתנהלות של בזק מנוגדת לכללי התחרות ההוגנת, ולמעשה היא מנצלת את היותה מונופול בתחום התקשורת הקווית כדי לצבור יתרון על פני מתחרותיה גם בתחום החיפוש.

 

בניגוד להחלטת המחוזי, שכללה קביעה כי ספק רב אם לבזק יש זכות יוצרים במאגר המידע של 144, הרי שבית המשפט העליון לא קבע בהחלטתו קביעה דומה.

 

את דפי זהב ייצגו ישראל פפר, יוסי כהן ועמית יריב, את בזק ייצגו עוה"ד ארז אהרוני ותומר רייף.

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x