שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

ממחר: תיאסר תנועת משאיות בכביש 1 בשעות הבוקר

במסגרת פיילוט של משרד התחבורה להפחתת גודש התנועה, תיאסר תנועת כלי רכב במשקל העולה על 12 טון בין השעות 6:30 ל-9:00

ליאור גוטמן 20:2430.11.09

מקצרים את זמני הנסיעה לעיר הבירה: שר התחבורה ישראל כץ הודיע שממחר, הראשון בדצמבר, תיאסר תנועת משאיות בכביש מספר 1 (תל אביב - ירושלים) בקטע שבין שער הגיא ומחלף שורש בין השעות 06:30 ל-09:30.

 

לדברי השר כץ, מדובר בפיילוט שנועד להפחית את גודש התנועה בכביש ובדרכים המובילות אליו ולצמצם את זיהום האוויר וצריכת הדלק של כלי הרכב. האיסור מתייחס לכלי רכב שמשקלם 12 טון ומעלה. ממשרד התחבורה מציינים שהקנס על אי ציות לתמרור עומד כיום על 500 שקלים בתוספת שש נקודות חובה.

השר כץ. אי ציות לתמרור תגרור קנס של 500 שקל השר כץ. אי ציות לתמרור תגרור קנס של 500 שקל צילום: ששון תירם

 

בנוסף, לא תותר נסיעת כלי רכב שמשקלם מעל ל-12 טונה בכביש מס' 3 בקטע שבין מחלף לטרון ועד מודיעין, בכביש 375 המוביל לצור הדסה ובכביש 431 בקטע שבין מחלף ענבה ועד מודיעין.

 

החברה הלאומית לדרכים (לשעבר מ.ע.צ.) הציבה לאורך כביש מס' 1 ובכניסות לכבישים 431 ו-375 שלטים ותמרורים האוסרים על נסיעת משאיות בכבישים אלה בשעות האמורות.

 

הנסיעה - בדרכים חלופיות

 

נהגי משאיות וכלי רכב כבד יופנו בשעות אלה לדרכים חלופיות כמו כביש 443 או לחניון הנמצא באתר יד לשריון בלטרון. כדי לאפשר את זרימת התנועה גם בכביש 443, הוצבו בכביש תמרורים האוסרים על משאיות לעקוף כלי רכב, בכל שעות היום.

 

שר התחבורה כץ הוסיף שצוותים מטעם משרדו, משטרת התנועה, המשרד להגנת הסביבה והחברה הלאומית לדרכים ילוו את הפיילוט לכל אורכו ויבחנו את השפעתו מידי יום על גודש התנועה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x