$
בארץ

נתניהו: שוק הנדל"ן מעכב את הצמיחה בישראל

נתניהו התייחס למחירי הדירות הנוסקים ואמר שזוגות צעירים משלמים מחירי עתק וההיצע אפסי."יש ביורוקרטיה שאין בעולם כדוגמתה. אז אנחנו עושים דברים כדי לשנות את זה"

תומר אביטל 17:0318.11.09

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא נאום בעל גוון כלכלי היום (ד') במליאת הכנסת."כדי לתת מענה בעשור הקרוב לבעיות האסטרטגיות של ישראל אנחנו חייבים הרבה מאוד כסף. אין דרך לממן את צורכי הביטחון הקיומיים של ישראל בלי שתהיה צמיחה עקבית שנה אחר שנה. הצמיחה הכלכלית המתמשכת היא צורך

ביטחוני אסטרסטגי של ישראל ולכן אנחנו מכוונים קודם כל להביא לצמיחה."

 

נתניהו האשים את שוק הבניה בעיכוב הצמיחה. "כל הצמיחה שהיתה בישראל נעשתה ללא שוק הנדל"ן והבנייה" אמר, "ישראל במקום הראשון בעולם בחדירה של מחשבים אישיים ובמקום ה-120 בכל הנוגע לאישורי בנייה. בכל הקשור לרפורמה הזאת, אנחנו לא מדינת עולם שלישי אלא חמישי."

 

נתניהו התייחס למחירי הדירות הנוסקים ואמר שזוגות צעירים משלמים מחירי עתק וההיצע אפסי."יש ביורוקרטיה שאין בעולם כדוגמתה. אז אנחנו עושים דברים כדי לשנות את זה".

 

נתניהו הוסיף:"אנחנו זקוקים לצמיחה מהירה שיכולה לבוא מכמה כיוונים. אנחנו הולכים לחולל שינויים במה שקשור בהיי-טק בחלק הטכנולוגי של המשק ואנו כבר מאשרים מהלכי תכנון, רפורמה בתכנון בנייה. חלק גדול מהאישורים למשל יתבצעו בכלל דרך האינטרנט".

 

"התחנות האין-סופיות האלה של שרשור מתסכלות" אמר ראש הממשלה. "אני ביקשתי לעשות תרשים זרימה של כמה זמן לוקח לקבל אישורים לבנייה - וכולכם מתלוננים, בצדק, על מה שקורה בשוק הבנייה בארץ. אז נתנו לי שקף אחד, הוא לא נגמר, צפוף מאוד, עם ריבועים חיצים, ריבועים חיצים. זה עובר לשקף השני, ריבועים חיצים. זה ממשיך לשקף השלישי וזה מגיע לשקף הרביעי, אין דבר כזה בעולם".

 

ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) סינן זה "נשמע כמו הממשלה". לכך נתניהו השיב - "עכשיו בלי בדיחות ובלי הערות, זה דבר רציני, אנחנו הולכים לעשות שינוי עצום בכל מה שקשור בתכנון ובנייה, בשקיפות ובפישוט תהליכים, כי זה צורך חיוני שלנו. הלכתי לגליל וראיתי, אנחנו בונים שם, יש שם כל מיני צמתים, מחלפים, ושאלתי: מה עם המקטע הזה? ואמרו לי: טוב, זה ייקח לנו שנתיים לבנות. אז אני אומר: נו, אז תבנו. אז הם אומרים: לא, זה ייקח עוד שבע שנים לקבל את האישור בוועדות התכנון, אנחנו הולכים לקצר את זה ל-11 חודש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x