שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בשורה לצרכנים: היטל הבצורת יוקפא מינואר עד אפריל

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הגיע להסכמה בעניין עם ועדת הכספים וועדת הכלכלה. הצורך בהיטל ייבחן מחדש בסוף אפריל. בנוסף, הרפורמה לייקור תעריפי המים תיכנס בהדרגה

תומר אביטל 10:3912.11.09

הביקורת הציבורית הצליחה ויש בשורה לצרכנים: היטל הבצורת יוקפא מינואר ועד אפריל, ובנוסף הרפורמה לייקור תעריפי המים תיכנס בהדרגה ולא בבת אחת. זאת, לאחר שמנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, הגיע להסכמה עם ועדת הכספים ועם ועדת הכלכלה בנושא תעריפי המים. לפי ההצעה, ההיטל יוקפא

מינואר ועד אפריל, ולאחר מכן ייבחן מחדש הצורך בו.

 

בפגישה שנערכה אמש סוכם כי הצעת החוק של ועדת הכספים, שעניינה הקפאת היטל הבצורת, תקבל את אישור ועדת השרים ביום ראשון ותעבור הליך חקיקה מזורז. אתמול גבאי אמר בוועדה כי ההיטל לא נועד להגביר את הכנסות המדינה אלא ליצור שינוי בהתנהגות הצרכנים.

 

הסכמה נוספת הייתה בנושא הרפורמה בשוק המים. סוכם כי תעריפי המים לא יועלו בבת אבחה אחת אלא באופן הדרגתי. הרפורמה במים אמורה היתה להיכנס לתוקף בינואר 2010, ובמסגרתה תעריפי המים היו אמורים להתייקר ב־50%.  בהתאם לרפורמה, מחיר המים לצרכן יהיה 11.14 שקלים למ"ק מים וביוב, במקום המחיר הנוכחי, 7.36 שקלים (המוצג כיום כשני תשלומים נפרדים - למים ולביוב). עיקר הייקור נועד לאפשר העברת סכומים גדולים יותר לתאגידי מים, בגין עלויות תפעול; חלק אחר בהתייקרות נועד לרכישת מים מותפלים וירידה בצריכה הצפויה.

 

אלא שגם רפורמה זו צברה מתנגדים רבים, וכאמור, הוחלט להכניס אותה בהדרגה.

 

היטל הבצורת, שכאמור יוקפא מינואר, מחולק לשלוש תקופות: בראשונה, שהחלה בחודש יולי האחרון והסתיימה בסוף אוקטובר, הוקצבה לכל משק בית של עד ארבע נפשות מכסה של 32 קוב מים. על כל חריגה מעבר למכסה זו, ישלם משק הבית היטל של 20 שקל לקוב. עבור משפחות גדולות יותר, המכסה תגדל ב־8.4 קוב לחודשיים על על כל דייר נוסף. בתקופה השנייה, שתימשך עד 31 בדצמבר, תגדל מכסת המים למשקי בית של עד ארבע נפשות ל־36 קוב לחודשיים.

  

בינואר 2010 שיטת החישוב היתה אמורה להשתנות, עם הקצאה של 10 קוב מים לנפש במשק בית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x