$
בארץ

מוני פנאן התאבד בתלייה בביתו

מנהלה המיתולוגי של קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב בין השנים 2008-1992 שם קץ לחייו בביתו. הותיר אחריו אישה ושני ילדים

כתב כלכליסט 12:2819.10.09

מוני פנאן התאבד. מנהלה המיתולוגי של מכבי תל אביב בכדורסל בין השנים 2008-1992 שם קץ לחייו בתלייה בביתו בתל אביב היום בבוקר. צוות של מד"א שהוזעק לדירה ניסה להחיותו, אולם בסופו של דבר נאלץ לקבוע את מותו. כוחות משטרה וחוקרי המעבדה לזיהוי פלילי הגיעו לדירה ברמת אביב, כדי לאסוף ראיות.

 

פנאן הותיר אחריו אישה (שרון) ושני ילדים - רגב, ששיחק במכבי ולירון, שעזבה לאחרונה את המועדון.

 

פרש ממכבי לפני כשנה

 

פנאן פרש מתפקידו ביולי 2008 לאור היחסים העכורים שנתגלעו בתוך הנהלת מכבי. פנאן היה שותפו של שמעון מזרחי ב-33 אחוזי הבעלות על הקבוצה, אבל
כוחו והשפעתו הלכו ופחתו עם השנים - במקביל להתחזקותם של דייויד פדרמן ורענן כץ, שהחזיקו בשני שלישים מן הכוח במועדון (עד שכץ מכר את חלקו לשותפים לפני כחודש).

  

פנאן החל את דרכו בקבוצת הכדורגל של המועדון כיו"ר מחלקת הנוער. במקביל, היה אוהד מושבע של קבוצת הכדורסל של המועדון, ונהג לשבת קרוב לספסל השחקנים במשחקי הקבוצה. בשל מעורבותו בענייני הקבוצה הוחלט למנותו לחבר בהנהלת הקבוצה בשנת 1986. ב-1992, עם פרישתו של מנהל הקבוצה שמואל (שמלוק) מחרובסקי, התמנה פנאן להחליפו בתפקיד.

 

פנאן נחשב שנים לאחד מסמלי הקבוצה. הוא הקדיש זמן ומשאבים רבים לדאגה ולטיפול בצרכיהם של השחקנים, ורבים מהם אמרו גם לאחר שעזבו את הקבוצה כי אין מנהל כמו מוני.

 

בהודעת הפרישה שלו ממכבי אמר פנאן: "סגנון העבודה והשיטות במכבי לא תואמות את העקרונות עליהם גדלתי ולא את דרכי. נתקלתי בשיטות עבודה וסגנונות שלא תואמים את דרכי. כך גדלו הפערים ביני לבין חברי הנהלה אחרים. למרות זאת נשארתי, כי המטרה שלי היא להגיע להישגים עם הקבוצה. אני איש של עבודת צוות וכאשר לא קיבלתי פידבק על שיתוף פעולה מההנהלה, נעשיתי אדם כבוי ואיבדתי את חדוות העשייה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x