שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מכירת סולל: רק סימנס ושיכון ובינוי מתמודדות

ל"כלכליסט" נודע כי שתי הענקיות הצרפתיות שהתעניינו ברכישה - אלסטום וארווה - פרשו. שיכון ובינוי הודיעה שהצעת הרכש שלה תשקף לסולל שווי של לפחות 275 מיליון דולר

רויטל חובל 09:4824.09.09

חברת שיכון ובינוי, שבבעלות שרי אריסון, הודיעה לבורסה שהצעתה לרכישת השליטה בחברת האנרגיה הסולארית סולל משקפת לחברה שווי של 275 מיליון דולר. עם זאת, שיכון ובינוי טרם החליטה על שיעור האחזקות המדויק שברצונה לרכוש מהחברה שפועלת מבית שמש.

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ארבע חברות עלו לשלב הגמר במכרז לרכישת השליטה בסולל: שיכון ובינוי, תאגיד הענק הגרמני סימנס, התאגיד הצרפתי אלסטום וחברת ארווה (AREVA) הצרפתית.

 

ל"כלכליסט" נודע שאלסטום וארווה החליטו לא להמשיך במשא ומתן לרכישת סולל. ייתכן שמקור ההחלטה של לפחות אחת מהחברות במחסור במזומנים: במחצית הראשונה של 2009 רשמה ארווה הפסד נקי של 6.4 מיליארד יורו, הפסד גדול ב־16.6% לעומת המחצית הראשונה אשתקד.

 

סולל, לעומתה, סיימה את המחצית הראשונה עם רווח נקי של 28 מיליון דולר — נתון שהביא להערכות שלפיהן השליטה בסולל תימכר לפי שווי של 350–400 מיליון דולר. שיכון ובינוי מסרה בהודעתה שייתכן שתשנה את הצעת הרכש בהתאם להצעות המתחרות. יש לציין שהערכת השווי שנתנה סימנס לסולל נמוכה מזו של שיכוי ובינוי, ועומדת על 250 מיליון דולר.

 

את המכרז למכירת השליטה בחברה מנהל בנק ההשקעות קרדיט סוויס. בעלת המניות הגדולה בסולל היא קרן אקופין, שרכשה לפני שנה וחצי 51% ממניות סולל תמורת 125 מיליון דולר. כמחצית מהסכום הועברה לבעל השליטה הקודם בסולל, לואי בגו, והמחצית השנייה זרמה לתוך החברה. על פי הערכות, העובדים בסולל, המחזיקים ב־20% ממניות החברה, ישקלו אם למכור חלק ממניותיהם בהתאם להערכות שווי החברה.

 

סולל, שמנוהלת על ידי אבי ברנמילר, מעוניינת לגייס משקיע, בעיקר כדי לחזק את חדירתה לשוק האמריקאי שבו היא מחזיקה בתשע תחנות כוח. תחנות אלו, שהוקמו עוד על ידי חברת לוז שממנה התפתחה חברת סולל, מספקות חשמל לחצי מיליון משקי בית בקליפורניה, ומפיקות 354 מגה־ואט.

 

אתמול הודיעה סולל על קבלת מענק של 1.8 מיליון יורו (כ־2.6 מיליון דולר) ממשרד החדשנות והמדע של מחוז אנדלוסיה בספרד, לצורך הקמת מפעל לייצור רכיבים עבור שדות תרמו־סולאריים במדינה, בהשקעה של 12 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x