$
אנשי השנה תש"ע

צילום הסטורי

יום רביעי, 2 בספטמבר, ערב ראש השנה תש"ע, תל אביב

שירות כלכליסט 02:2917.09.09
אנשי השנה של כלכליסט בציום משותף אנשי השנה של כלכליסט בציום משותף צילום: סטודיו יורם אשהיים

 

כמו הרבה דברים גדולים, גם הצילום הזה התחיל ברעיון קצת פרוע. “בואו נכנס את אנשי השנה של 'כלכליסט' לצילום משותף”, אמר מישהו, והשאר נדו בראשם - זה בלתי אפשרי. הסיכוי שנמצא את כל האנשים העסוקים הללו פנויים באותו יום ובאותה שעה נראה קלוש. זמן לא רב לאחר מכן, זה קרה.

 

ביום שנקבע, בסביבות השעה אחת בצהריים, החל הסטודיו להתמלא. שולחן חג מפואר, צוות צלמים ומאפרות קיבלו את פניהם של הנבחרים. האנשים שהשפיעו השנה על חיי היומיום של כולנו התאספו למפגש נדיר.

 

זוהי התקבצות מרתקת. יו”ר הסתדרות העובדים מול אחד המעסיקים הגדולים במשק ומול בעלת הבנק שמממן חלק ניכר מהפעילות העסקית בישראל. בעל אימפריית נדל”ן ופיננסים שפוגש את הצמד שמכר לו, במחיר מפולפל ואחרי קרב מר, את בית ההשקעות שלו. אשה אחת שעקשנותה טלטלה את מערכת המס, המשפט והאוצר, נפגשת עם איש אחד שהפך כמעט בן לילה לטייקון תקשורת, ובתווך מתייצב יו”ר החברה המתחרה.

 

כן, הם יודעים שכל העיניים מופנות אליהם. לא מדובר במפגש שיגלוש לדיונים נוקבים או לסגירת חשבונות. אבל בלי אנשי יחסי הציבור, הדוברים והיועצים, זו הזדמנות להסיר שכבת שריון אחת או שתיים. תשעה אייקונים של העולם הכלכלי חווים אתנחתה משותפת, בסיומה של שנה דרמטית במיוחד שעברה על כל אחד ואחד מהם.

 

הנה עופר עיני חומק החוצה לסיגריה מהירה ושיחת טלפון שמובילה, כך הסתבר למחרת, לשביתה בגנים בירושלים. כשהוא חוזר פנימה נוחי דנקנר אוחז בכתפו ומציג בפניו את שרי אריסון, והשניים, שמכירים עוד קודם, לוחצים ידיים בחום. גיל דויטש ורוני בירם נכנסים עם הז'קטים ביד, וכולם ממתינים לפגישה שלהם עם יצחק תשובה, שנפתחת בחיבוק חם. שלמה רודב נכנס, בשקט, לוחץ ידיים, ומצטרף לדנקנר ותשובה לשיחת חולין. אילן בן דב, שעוד לא סגר סופית את עסקת פרטנר וחשש להגיע לצילום מפחד עין הרע, מגיע לסטודיו שבשכונת יד אליהו נרגש כולו: מסתבר שבאותו רחוב ממש הוא עבד כנער צעיר בעבודתו הראשונה. “אם זה לא סימן...” הוא מוצא מיד את החיבור. אחר כך יתיישב ליד ורד פרי, ילחץ את ידה ויגיד: “אני מעריץ את מה שעשית”.

 

כולם מתיישבים. היין נמזג בכוסות, האווירה חגיגית והצלם מכריז: “מתחילים!”. שקט משתרר בסטודיו. “אחת, שתיים, שלוש - לחיים!”. המצלמה מבזיקה. התוצאה לפניכם.

 

 

אנשי השנה 2009 אנשי השנה 2009 צילום: אוראל כהן

 

יושבות:

שרי אריסון (מימין), בעלת השליטה בקבוצת אריסון

ורד פרי, האחראית לתקדים ההכרה בהוצאות מטפלת

 

עומדים מימין לשמאל:

אילן בן דב, בעל הבית החדש של פרטנר

עופר עיני, יו”ר ההסתדרות

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי

שלמה רודב, יו”ר קבוצת בזק

רוני בירם וגיל דויטש, בעלי בית ההשקעות אקסלנס נשואה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x