בארץ

שתי קטיושות נפלו באזור נהריה; אין נפגעים

סמוך לשעה 15:45 נשמעו הדי פיצוצים באזור נהריה והגליל המערבי מבלי שנשמעה אזעקה. שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים ובשלב זה לא דווח על נפגעים או על נזק. צה"ל הגיב בירי לעבר מקורות השיגור בדרום לבנון

חגי עינב, ynet 17:3011.09.09
הצפון מתחמם: הדי פיצוצים נשמעו אחר הצהריים (יום ו') באזור נהריה והגליל המערבי. במוקדי המשטרה, מד"א וכיבוי האש התקבלו קריאות מצד אזרחים, שדיווחו על קולות שריקה ופיצוץ באזור. מצה"ל נמסר כי שתי רקטות, ככל הנראה בקוטר 122 מילימטר, נפלו בשטחים פתוחים ואחת מהן אותרה סמוך לאחד הקיבוצים באזור. עד-כה לא דווח על נפגעים או על נזק.

  

גורמי ביטחון לבנוניים מסרו כי שלוש רקטות נורו לעבר ישראל. אמצעי תקשורת במדינה דיווחו כי הירי בוצע מאזור העיר צור. צה"ל הגיב באש ארטילרית לעבר מקורות הירי, במטעים שבאזור הכפר טירה שבדרום לבנון. לפי הדיווחים בלבנון, צה"ל ירה לפחות 15 פגזים.

  

זמן קצר אחרי הירי, הגיש צה"ל תלונה רשמית לכוח יוניפי"ל, המוצב בגבול ישראל-לבנון. נציגים הכוח הבינלאמי צפויים להגיע בזמן הקרוב לאתר הנפילה ולהצטרף החקירה. "מבחינתנו ממשלת לבנון היא האחראית למניעת כל ירי משטחה לעבר שטח ישראל. מדובר באירוע חמור ולכן התגובה הייתה חדה ומהירה", אמרו גורמים בצה"ל.

 

גורמים בצה"ל העריכו כי ירי הקטיושות אחר הצהריים הוא אירוע נקודתי, שאינו מעיד על כוונה של חיזבאללה או ארגונים אחרים לחמם את הגזרה. בצה"ל הזכירו כמה מקרים שאירעו לאחר סיום מלחמת לבנון השנייה, בהן נורו קטיושות לעבר ישראל.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x