שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועדת השרים אישרה את הפרטות נמלי חיפה ואשדוד

בתוך כך אישרה הוועדה הצעת מניות או תגמול כספי לעובדי החברות, בהתאם לכללי רשות החברות הממשלתיות. שר האוצר: "קידום ההפרטה ישמש מנוע צמיחה משמעותי"

ליאור גוטמן 14:5909.09.09

ועדת שרים לענייני הפרטה החליטה היום (ד') על הפרטת נמלי חיפה ואשדוד באמצעות מכירת אחזקות המדינה בהן. החלטה זו באה בעקבות מתווה ההפרטה עליו סוכם בשנת 2005 והחלטת ממשלה בנידון ממאי 2009. על פי הנוסח שאושר, בשלב הראשון, שיתקיים מאמצע פברואר 2010, ימכרו 15% מאחזקות המדינה

באמצעות הצעת מכר לציבור או שילוב של גיוס הון והצעת מכר בהיקף שיקבע על ידי רשות החברות הממשלתיות.

 

בשלב שני, 12 חודשים לאחר סיום השלב הראשון, ימכרו עד 49% מאחזקות המדינה בחברות באמצעות הנפקת מניות או מכירה למשקיעים מוסדיים בהיקף ובחלוקה שתקבע על ידי משרד האוצר. יודגש שכל עוד המדינה מחזיקה ב51% או יותר מהון המניות המונפק של החברה, כל הדירקטורים בחברה ימונו על ידי המדינה.

 

בשלב שלישי, תימכר יתרת אחזקות המדינה בכל אחת מהחברות או תדולל במכירה פרטית באחת הדרכים המפורטות בשלב השני, וזאת החל מאמצע פברואר 2020.

 

ועדת השרים לענייני הפרטה החליטה להסמיך את רשות החברות הממשלתיות לבצע את כל הפעולות הנדרשות לביצוע ההפרטה. לרבות שינוי מסמכי ההתאגדות של החברות ושינוי הון המניות של החברות. עוד הוחלט שרשות החברות הממשלתיות תגבש עם משרדי התחבורה, המשפטים, הביטחון ורשויות הביטחון, מסמך המייצג את האינטרסים החיוניים של המדינה בחברות הנמל, ותגיש את המלצותיה ודרכי ההגנה על אינטרסים אלה לועדת השרים, בתוך 60 יום.

 

משתפים את העובדים

 

ועדת השרים לעניני הפרטה אף אישרה הצעת מניות או תגמול כספי לעובדי החברות, בהתאם לכללי רשות החברות הממשלתיות, כפי שיהיו במועד ההפרטה ובכפוף לביצועם ולשיתוף הפעולה של העובדים עם ההליך. בנוסף יזכו העובדים לבונוס בהתאם כפי שנקבע בהסכם מתווה הרפורמה מיום 24.2.2005, בין כל אחת מחברות הנמל לבין ההסתדרות העובדים.

 

החשב הכללי ומינהל מקרקעי ישראל יחתמו תוך 60 יום, על הסכם המקרקעין, באמצעותו תעניק המדינה לחברת נמלי ישראל (חנ"י) זכויות חכירה לדורות. תוך 60 יום, לאחר חתימת הסכם המקרקעין, יחתמו כל אחת חברות הנמל וחברת נמלי ישראל על הסכמים מפורטים להסדרת התנאים שעל פיהם יועמדו הנכסים לשימוש החברות. הסכמים אלה יחליפו את הסכם ביניים - מקרקעין מיום 24.2.2005.

 

כשלב משלים יחתמו שרי האוצר התחבורה על תיקון לצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים בהתאם להחלטת הממשלה מיום 12.05.2009. התיקון יתבצע עד תחילת 2010. שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, מסר ש"קידום ההפרטה יאפשר הסרת חסם מרכזי בפעילות הכלכלית של המשק וישמש מנוע צמיחה משמעותי. מדובר בנדבך מרכזי בתכנית הכלכלית של הממשלה שסוכמה עם הסתדרות העובדים והתעשיינים ב"עסקת החבילה" במסגרת דיוני השולחן העגול. מהלך זה ייעשה בשיתוף פעולה עם חברות הנמל בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו בהחלטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x