שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שלושה קרונות רכבת ירדו מהפסים; שניים נפצעו

שלושה קרונות רכבת סטו מהפסים במפגש של שתי מסילות ליד הקיבוץ בשפלה הדרומית. מד"א דיווח על שני פצועים קל וכ-20 נפגעי חרדה. "הכל הידרדר ורעד", סיפרה נוסעת ל-ynet, "עד שהרכבת ממש נפלה מהפסים, ואז התחילו ליפול עלינו דברים מלמעלה". ועדות חקירה יוקמו ברכבת ובמשרד התחבורה

טובה דדון, ynet 12:3709.09.09

שוב תאונת רכבת, הפעם עם מחיר קל יחסית: שלושה קרונות רכבת סטו בצהריים (יום ד') מהפסים סמוך לקיבוץ כפר מנחם שבשפלה הדרומית, בין גדרה לקריית גת, ונטו על צדם. במד"א ידוע על שני נפגעים באורח קל בתאונה ועל עוד כ-20 נפגעי חרדה. ניידות רבות יצאו לאזור התאונה.

 

"הכל הידרדר
ורעד, עד שהרכבת ממש נפלה מהפסים, ואז התחילו ליפול עלינו דברים מלמעלה", סיפרה ל-ynet אחת הנוסעות. "כל הדברים עפו ועפו אבנים לכיוון החלונות. הייתי ממש בהיסטריה אחרי זה. הוא פשוט קפץ מחוץ למסילה. כשאתה עומד בקרון הקדמי, אתה בשיפוע. אני קצת בפאניקה, אבל חוץ מזה לא נפגעתי". נוסע אחר הסביר כי "לפי מה שהבנתי, הם עלו על אבן וכתוצאה מזה הקרון הראשון סטה, וגרר את כולם אחריו".

 

התאונה אירעה במפגש הרכבות הסמוך לקיבוץ, בקטע של המסילה שבו הרכבות אמורות להוריד את מהירות הנסיעה ל-20 קמ"ש. ברכבת יש שישה קרונות, הנחלקים לשתי חטיבות של שלושה.

 

מקורות ברכבת מסרו ל-ynet כי על פי בדיקה ראשונית, נראה כי סט הקרונות האחורי הוסט מסיבה כלשהי מהפסים, אם בשל טעות אנוש של האַתָת - עובד המצוב המוצב במקום כדי לכוון את הקטר - ואם בשל תקלה טכנית ברכבת עצמה. אפשרות אחרת שנבחנת היא שפגם במסילה עצמה היה הגורם לתאונה.

 

"רכבת נסעה מבאר-שבע לכיוון תל-אביב, ובאזור כפר מנחם נשמטו ממנה שני קורונות", נמסר מדוברות רכבת ישראל. "כוחות משטרה ואמבולנסים נמצאים במקום". עוד נמסר, כי מנכ"ל הרכבת יקים ועדת חקירה שתבדוק את נסיבות המקרה. גם במשרד התחבורה כבר הודיעו כי יקימו ועדת חקירה.

 

באזור התאונה עוברת המסילה במקביל לכביש 6. ביוני 2005 נהרגו לא הרחק משם שבעה בני אדם בהתהפכות רכבת ליד קיבוץ רבדים. שנה לאחר מכן נהרגו חמישה נוסעים בתאונת רכבת ליד בית יהושע.

 

בהכנת הידיעה השתתפו טל רבינובסקי, דניאל אדלסון והלל פוסק

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x