• תפריט
בארץ

שהרגולטור יחכה: פרטנר ופלאפון עלו לשלב השני במכרז מירס

משרד התקשורת והממונה על ההגבלים כבר הודיעו כי לא יאשרו את רכישת מירס בידי אחת מחברות הסלולר האחרות. גם הוט ו-012 נמצאות בשלב השני, המאפשר גישה ישירה לחדר המידע של החברה

גילעד נס 19:3730.08.09

משרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים כבר הביעו את דעתם בפני מוטורולה, בעלת השליטה במירס, כי לא יאשרו את רכישת החברה בידי אחת מחברות הסלולר האחרות. ואולם נראה שבמריל לינץ', המטפלת במכירת מירס מטעם מוטורולה, מעדיפים לעבור את הגשר כשיגיעו אליו: שתי חברות סלולריות לפחות, פלאפון ופרטנר, עלו לשלב השני במכרז לרכישת מירס. שלב זה מאפשר לנציגי החברות להיכנס לחדר המידע שפתחה מריל לינץ' לצורך המכרז. בשלב הראשון יכלו רק שלוחיהן של החברות לקבל מידע ראשוני שלא היה חושף נתונים מסחריים של מירס.

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
לאחרונה אישרה הממונה לחברות הסלולר להשתתף בהליך הרכישה של מירס, אך אסרה עליהן להיחשף באופן ישיר למידע מסחרי תחרותי של החברה - איסור שלכאורה אמור למנוע את קבלת המידע בשלב השני שאליו הגיעו פלאפון ו פרטנר. ההערכות הן כי אם אחת מחברות הסלולר תבקש למזג את מירס לתוכה, תתנגד הממונה או תטיל מגבלות חמורות.

 

במשרד התקשורת מאמינים כי יש לשמור על מירס כמפעיל סלולרי רביעי, בעיקר בשל תשתית האנטנות המוגבלת של החברה. תשתית זו תאפשר קיצור דרך לכל גוף המעוניין להיכנס לתחום הסלולר - העמדת מתחרה ראוי לחברות הסלולר בהשקעה כספית נמוכה יחסית. יש לציין כי בשנתיים האחרונות פעלה מירס באופן אינטנסיבי מול משרד התקשורת בניסיון לקבל את הזכות להשתתף במכרז התדרים ל־WiMax ולתדרי דור שלישי (UMTS). המשרד סירב לבקשת החברה לאפשר לה WiMax, אך אפשר לה להתמודד על תדרי דור שלישי.

 

בשנה הקרובה מתכוון משרד התקשורת להוציא למכרז שתי קבוצות תדרי דור שלישי שיוכלו לשמש שני מפעילי סלולר חדשים. מירס הצליחה לשכנע את המשרד כי יש לאפשר לה להשתתף במכרז ולא לאפשר את השתתפותן של שאר חברות הסלולר.

 

במשרד מקווים כי מירס תשקיע בהקמת רשת חדשה, ותגביר את התחרות במגזר הלקוחות הפרטיים הסובל מתחרות נמוכה. מכירת מירס לאחת משלוש חברות הסלולר הגדולות תוציא אותה מהמשחק התחרותי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x