$
משפט

פרשת פוקס: בעוד שבוע - השימוע של גרינשפון

סגן יו"ר אפריקה ישראל הוא בכיר החשודים בפרשה, במסגרתה חוקרת פרקליטות מיסוי וכלכלה אם נרכשו מניות של חברת פוקס ע"ס מידע פנים

איתי הר אור 14:0724.08.09

השימועים בפרשת השימוש לכאורה במידע הפנים של חברת פוקס מתחילים להתקיים בימים אלה. ל"כלכליסט" נודע כי השימוע של בכיר החשודים בפרשה, נדב גרינשפון, סגן יו"ר אפריקה ישראל ואיש אמונו של לב לבייב, יתקיים בעוד כשבוע. עוד נודע ל"כלכליסט" כי בעוד שבוע יתקיים השימוע של חברת

ניהול תיקי ההשקעות רקיע שוקי הון ובעליה, ששמם נקשר אף הוא בפרשה. גם השימוע של אלון וגנר צפוי להתקיים בימים הקרובים.

 

וגנר, מנהל תיקים ובעלים של חברת קשר ניהול השקעות, חשוד שעשה שימוש במידע פנים שהגיע אליו בנוגע לפוקס וכי מספר ימים טרם הדיווח לבורסה בעניין, רכש עבור לקוחותיו ובני משפחתו מניות של חברת פוקס. רקיע שוקי הון ובעליה מיוצגים בידי עו"ד אלון רון, וגנר מיוצג בידי עוה"ד רן אפק ואייל גרוסמן וגרינשפון מיוצג בידי עוה"ד גיורא אדרת ונתי שמחוני.

 

הפרשה נחקרה ברשות ניירות ערך משנת 2004, ופרקליטות מיסוי וכלכלה חושדת כי המעורבים רכשו מניות של חברת פוקס על סמך מידע פנים לפיו מתקיים משא ומתן בין חברת פוקס לבין חברה של לבייב לפתיחת רשת חנויות פוקס ברוסיה. פוקס מוחזקת בידי ויזל אחזקות בבעלות האחים ויזל (26%), אברהם פוקס (25%), לב לבייב (19%) ובנק לאומי (12%).

 

גורם המקורב לתיק מסר ל"כלכליסט" ביחס לחשדות, כי "הם מופרכים לחלוטין וכי לא היה שום שימוש במידע פנים". גורם אחר המקורב לתיק מסר כי "מהפרשה הזאת לא יצא כלום, במילא כל הבכירים "בחוץ". לא ייסגר שום דבר נגד ויזל ואנשיו ולא אפריקה ישראל. אז יתפסו איזה מזכירה, אבל זה לא הדגים הגדולים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x